Eesti uudised

Mis juhtus Jaama tänava korteris enne plahvatust? Päästja sisenes akna kaudu, gaasi survevoolik oli lahti ühendatud, mees voodis teki all. Siis käis meeletu kärgatus

Arvo Uustalu, 18. august 2021 19:45

5 KOMMENTAARI

s
see on alles algus/ 19. august 2021 10:48
segadus tuleviku suhtes ja vaesus süveneb, ei imesta enam
t
to teine Jüri/ 19. august 2021 13:35
Peab ikka aju olema, et gaasil tuleb lasta lahiseda ja igaks juhuks elekter ka veel sees hoida. Teine Jüri arvab, et metaan/butaan polegi sel juhul süttiv, kui korter sellega täidetud oleks, loe ikka tekst läbi ja ära targuta, gaasitoru lõhkunud mees oli teadvusel ja teki all, seega oli seal piisavalt O2-e, et plahvatus tekkida saaks. Vist, hoiame ikka gaasikraani lahti...oh mõistust.
j
Johhaidii/ 18. august 2021 21:12
Nn Päästeteenistus, kas ei peaks võimaliku gaasilekke puhul olema kaks esimest sammu maja (trepikoja) gaasikraan kinni ja maja elekter välja. Edasi, korteri aken väljast lahti ja niipalju kui võimalik distantsilt mobiiliga paluda maja aknaid elanikel avada, et tuuletõmbus tekitada. Enne ei tohiks ükski operatiivtöötaja korterile lähenedagi, need varasemad "päästeameti õppused" on kuidagi väga kehvakesed.
t
teine Jüri/ 19. august 2021 07:35
Maja gaasikraani sulgemine ei anna vist tulemust. Gaas plahvatab minuarust ainult kindla vahehekorra olemasolul õhuga ja see vahemik on väike. Kinnises toas võid gaasilekke korral suits ees aknani minna ja alles akna avamisell koos mööbliga toadt vãlja lennata. Kõige kriitilisem hetk praks olema akna avamine kui ruumis olev segu hakkab värske õhuga segunema, et sellel hetkel kui on õige vahekord ei oleks sädet (ei staatilist elektrit, lambilüliti vajutamist ega midagi seesugust, põlev koni jne) Kui õhku on juba rohkem, siis taas ei plahvata.
t
tubli Jüri/ 19. august 2021 13:44
Maja oleks pidanud metaani/butaani täis pumpama, siis oleks saanud plahvatust vältida, oled ikka õige päästetöötaja, keemia oli vist koolis eneserahuldav ja räägi ka sellest nn vahekorrast õhuga, st kui inimene on elus ja teadvusel siis on vahekord milline....