Maailm

Leedu võimud: relvastatud valgevenelased ajavad inimesi üle piiri (17)

Greete Kõrvits, 18. august 2021 16:16
Foto: Leedu piirivalve

Leedu siseminister Agnė Bilotaitė ja riigi piirivalve teatasid, et relvastatud Valgevene piirivalvurid ajasid üle piiri mitukümmend inimest ning astusid seda tehes ka ise Leedu territooriumile.

Taktikalise relvastuse ja kilpidega varustatud Valgevene piirivalvurid ajasid 35 migranti üle Leedu–Valgevene piiri. Selle kohta on Leedu piirivalvel olemas ka videotõestus. Leedu rahvusringhääling vahendab, et tegevuse käigus ületasid illegaalselt, kuigi põgusalt piiri ka kaksteist valgevenelast. Ka varem on Leedu vahendanud materjale sellest, kuidas valgevenelased peamiselt Iraagist pärit inimesi üle piiri juhatavad ja ise samuti teisele poole piiri satuvad. Leedukad on naabrite piirivalvureid mitmel korral hoiatanud.

Viimatist juhtumit kirjeldades kasutas rahvusringhääling aga juba sõnu nagu „sunniviisiline“ ja „ajamine“, andes mõista, võib-olla ei soovinudki need migrandid Leetu siseneda või kahtlustasid, et on etturiteks Lukašenka mängus Euroopa vastu. Üldiselt hakkavat olukord Leedu–Valgevene piiril aga mõnevõrra stabiliseeruma.

Samal teemal

18.07.2021
EESTI KUI KORIDOR PÕHJAMAALE: kas meie piiri võib tabada samasugune surve nagu Leedus? Kuidas mõjutab rännet Afganistanis toimuv?
11.07.2021
RAHUTUSED LEEDUS: Lukašenka hübriidsõja järgmine etapp?
09.07.2021
LEEDU KRIIS: valitsus pakub lahkujatele raha, Iraak toimetas kodanikke koju tagasi