Sisejulgeoleku eksperdid praegu samasugust piirisurvet, nagu Leedus ja Lätis on, Eestis juhtumas ei näe.

Foto: Kollaaž Aldo Luud, Mari Luud ja Scanpix/AFP
Laura Saks 18. august 2021 19:30

Valgevene kaudu tulvavad põgenikud meie lõunanaabrite piiridele. Praegu on Eestis tabatud üks ebaseaduslikult sisserännanu, kes jõudis Valgevenest Eestisse ja plaanis siit edasi minna. Mis saab siis, kui ka Eestisse tungiks massiliselt ebaseaduslikke piiriületajaid?

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) strateegilise staabi juht Ivo Utsari sõnul praegu rändesurvet Eesti piiril ei ole, nii nagu on Valgevenest Leetu, Lätti ja Poola. „Oleme viimastel kuudel vahetanud infot lähiriikidega ja vaadanud üle enda hädaolukorra lahendamise plaanid juhuks, kui rändesurve Eesti suunal peaks tekkima,“ sõnab ta. Veidi enam kui nädal tagasi tugevdas PPA kontrolli piirialadel. Praegu töötavad seal lisapatrullid, kes kontrollivad riiki sisenevaid inimesi ja nende Schengeni alal viibimise aluseid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

kalidor 19. august 2021 08:13
on veel ruum kus surve ja äravool kui eestit võrrelda korteriga....
Maamiis 19. august 2021 08:07
Raadios uudis ,et Eesti ostab Leedule okastraati ja muid vahendeid.Kas Leedu tõesti nii vaene et ise osta ei jõua ? Enne ju daadeti neile juba tekke,patju ,okastraati jm!
Teeline 22. august 2021 16:19
Ma annaksin kõik minu poolt makstavad maksud (ja paneks omast taskust veel juurde ka) Leedule okastraadi ja padrunite ostmiseks, selle asemel, et neid sissetungivaid loodreid ülal pidada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS