Seisukoht

Presidendivalimised | Alar Karise saladus (134)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 17. august 2021 20:29

Foto: Aldo Luud

Paljude presidendikandidaatide kandidaatide nimede seas mitmel korral mainitud Alar Kariselt tuli nüüd ka temalt endalt kinnitus, et Jüri Ratas olla nelja erakonna palvel uurinud tema valmisolekut olla presidendikandidaadi kandidaat. Kas neli parlamendierakonda tõepoolest Karisest kui riigipeast on huvitatud või tõmmatakse temaltki vaip peenelt alt, näeme siis, kui läheb tegelikuks hääletamiseks.

Mille poolest paistab aga Karis silma võrreldes teiste torukübarast väljatõmmatavate jänestega? Tema juhtivate ametikohtade loetelu kohta võib isegi öelda, et see on prominentne – Maaülikooli rektor, Tartu Ülikooli rektor, riigikontrolör, ERMi juht.

Mis on Karise senise edu saladus? Kas teda on saatnud edu, sest ta pole poliitikutele närvidele käinud? Oskab aga keegi loetleda, millised on olnud tema tööalased saavutused ja sihid neis ameteis peale juhikohtade kollektsioneerimise? Ja mis eriti põnev – milline on muuseumijuhi välispoliitiline kogemus võrreldes just sel ettekäändel konkurentsist pudenenud Teaduste Akadeemia juhi Tarmo Soomerega?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee