Eesti uudised

ELUD OHUS: afgaanid paluvad Eestilt asüüli (25)

Toimetas Marvel Riik, 16. august 2021 18:25

Afgaanid paluvad Eestilt varjupaika.

Foto: Eero Vabamägi / Ekspress Meedia

MTÜ Mondo teatab, et nende kahe partnerorganisatsiooni töötajate elud on otseselt ohus, kuna nad töötavad Eesti arengukoostöö vahenditest rahastatud naiste tervise ja tüdrukute hariduse projektides.

„Seoses Talibani võimuletulekuga ja eskaleeruva humanitaarkriisi tõttu Kabulis paluvad MTÜ Mondo pikaajalised kaastöötajad Eesti valitsuselt asüüli või misiganes muud juriidilist või poliitilist lahendust nende elude kaitseks ja riigist ajutiseks lahkumiseks,“ teatas mittetulundusühing oma kodulehel.

Samal teemal

MTÜ Mondo arengukoostöö suuna juht Riina Kuusik-Rajasaar ütles Delfile, et varjupaiga taotlus tehti Eesti valitsusele eile. Kõne all on Mondoga kümmekond aastat koostööd teinud kuus afgaani koos oma peredega ehk kokku 13 isikut.

Eesti väliminister Eva-Maria Liimets ütles ERRile, et praegu on suures ohus need inimesed, kes on viimasel kahekümnel aastal teinud koostööd Euroopa Liidu, NATO või teiste abiandmise organisatsioonidega. Liimetsa hinnangul on selliseid inimesi umbes 1600. Välisministri sõnul praegu Afganistanis eestlasi ei ole.

MTÜ Mondo on arengukoostööle, maailmaharidusele ja humanitaarabile pühendunud sõltumatu Eesti organisatsioon.

Samal teemal

16.08.2021
Mis tundega loevad Afganistani kiirest alistumisest endised missioonisõdurid? „Sealsel armeel puudus motivatsioon, tarvitati tugevaid narkootikume, baasides hoiti väikseid poisse seksi eesmärgil.“
16.08.2021
Kersti Kaljulaid Afganistani sündmustest: peame meiega koostööd teinud inimestele pakkuma turvalist pelgupaika Eestis
16.08.2021
ALISTUMINE JA PÕGENEMINE: miks tegutses Afganistani armee Talibani vastu nii mannetult?