Eesti uudised

Politsei hakkab kontrollima piirangutest kinnipidamist (51)

Toimetas Triinu Laan, 16. august 2021 13:27

Foto: Grete-Elisabeth Lauri

Valitsuse korraldusega hakkab PPA esmaspäevast kontrollima viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute täitmist.

PA kriisistaabi juhi abi Tago Trei sõnul andis aluse PPA piirangute kontrollimisse kaasamiseks tervishoiualane hädaolukord, mille terviseamet kuulutas Eestis seoses koroonaviiruse deltatüve kiire levikuga välja kolmapäeval, 11. augustil. Seejärel esitas terviseamet PPA-le kaasamise taotluse, millega PPA nõustus ning mille vabariigi valitsus oma korraldusega heaks kiitis. 

Samal teemal

Trei selgituse kohaselt hakkab politsei sarnaselt kevadega kontrollima karantiini- ja isolatsiooninõuete täitmist ning kehtivate piirangute täitmist piiriületusel. Lisaks hakkab politsei tegema järelevalvet maski kandmise nõude täitmise üle kohtades, kus see kohustuslik on, ning kontrollima avalike ürituste korraldajatele kehtestatud nõudeid, st kas ürituste korraldajad kontrollivad sissepääsul vaktsineeritust või haiguse läbipõdemist tõendavaid dokumente.

Trei sõnul on võrreldes kevadega muutunud see, et kui varasemalt sai võimalikke rikkumisi menetleda ainult terviseamet, siis suvel jõustunud nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus võimaldab nüüd politseil lisaks järelevalvele vajadusel ise ka menetlus läbi viia. „Loomulikult on aga politsei esmane ülesanne inimestega vestelda ja piirangute vajalikkust selgitada,“ ütles Trei, kelle sõnul tuleb anda aega kehtestatud piirangutega harjumiseks.

Trei ütlust mööda näitasid kevadel tehtud kontrollkäigud, et suurem osa ettevõtetest ja inimestest peavad piirangutest kinni. „Loodame ka nüüd, et inimesed mõistavad kehtestatud piirangute vajalikkust selleks, et viiruse levikut aeglustada ja et elu Eestis saaks võimalikult normaalselt edasi toimida,“ lisas Trei.

PPA on piirangute kontrollimisse kaasatud kuni 31. detsembrini. PPA volitused terviseameti abistamisel saavad läbi ka juhul, kui hädaolukord lõppeb.

Samal teemal

11.08.2021
VIDEO | Terviseamet: oleme jõudnud hädaolukorda. Haiglad ja kiirabi valmistuvad koroonapatsientide kasvuks
09.08.2021
EKSPERIMENT | UUED PIIRANGUD JÕUS: kuhu täiskasvanu ilma nakkusohutust tõestamata enam sisse ei saa?
09.08.2021
EKSPERIMENT | KAS VANUST PEAB TÕESTAMA? Kui lihtne on kinno ja spaasse pääseda ilma Covid-tõendita, kui näed välja piisavalt noor?
05.08.2021
GRAAFIKUD | KUS VAKTSINEERIMINE TOPPAB, KUS LENDAB? Ida-Virumaa ei pruugigi olla kõige mustem lammas