Maailm

VÕITLUS MITMEL RINDEL: Ungari peaminister peab ristisõda oma rahva ja Euroopaga (3)

Juhan Mellik, 13. august 2021 17:32

RAHVAS TULI TÄNAVALE: Meeleavaldusel nuhkimisprogrammi vastu on ühel plakatil Ungari peaministri Viktor Orbáni silmad teraselt inimesi nuhkimas ja teisel nõutakse: aitab sinust, lenda minema!

Foto: Reuters/Scanpix

„Ungari seadused ei luba seksuaalset propagandat lasteaedades, koolis, televisioonis ega reklaamides,“ kõlab aastast 2010 võimul püsinud peaminister Viktor Orbáni vankumatu seisukoht. Ungari riigijuhil on siin Euroopa Liiduga kana kitkuda. Oma rahvaga seisab ta nööbid vastamisi nii ägedalt, et pidi rakendama nuhkimisprogrammi.

„Brüssel ründab Ungarit selgelt tema lastekaitseseaduste pärast,“ jätkas Orbán juuli lõpus tehtud pöördumises. Teemade ring, mille tõttu Euroopa riigijuhtide hulgas paariaks muutunud Orbán pälvib aina suuremat kriitikat, on mitmekülgne: inimõigused, demokraatia, sõnavabadus... Ühelt poolt mandunud, liberaalne ja dekadentlik Euroopa Liit, selle vastu seismas aga põliseid euroopalikke ja kristlikke väärtusi kaitsev Ungari – sellise pildi maalib oma toetajatele konfliktist Orbán ise. Mees, kes kirjeldas aastal 2014 peetud ja kohe kuulsaks saanud kõnes oma riiki kui „mitteliberaalset demokraatiat“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.05.2021
Propagandamasin, mida rahvas armastab. Miks kulutas Orban jalgpalli hüvanguks kaks miljardit eurot?
31.00.2021
Orban: me ei vaja vabandusi, vaid vaktsiini!
16.11.2020
SEADUSEMUUDATUS: Ungari parlament keelas samasoolistel paaridel võimaluse lapsendamiseks
01.11.2020
EI HOOLI VIIRUSEST EGA OMAENDA POLIITIKAST: Ungari eurosaadik käis suurel geiorgial