Maailm

KUUS SURNUT: massimõrv väikeses Inglismaa sadamalinnas (5)

Tõnis Erilaid, 13. august 2021 17:23

MÕRVAKOHT: Tulistamine algas siin, Plymouthis Biddick Drive’il.

Foto: SWNS/Scanpix

Oli neljapäeva õhtu, kui 22aastane Jake Davison relv pihku surutud Devoni maakonna paarisaja tuhande elanikuga sadamalinnas ja sõjaväebaasis Plymouthis välja läks.

Esimesena tappis ta ühes Biddick Drive’i majas tuttava naise, tormas siis tänavale, kus tappis kõigepealt talle vastu tulnud viieaastase tüdruku ja tema sugulase, siis tulistas pargis koeri jalutanud mehi, kes said haavata, ning lõpuks lasi veel ühe mehe ja naise pihta. Mees suri kohapeal, naine on haiglas. Lõpuks tappis Davison ka enda. Ta oli alustanud oma veretööd kella 18.10 paiku. Tulistamine kestis kokku kuus minutit.

Inglismaal on üsna raske endale relva muretseda. Jake Davisonil siiski oli relvaluba ja tõenäoliselt kasutas ta tapmistel pealtnägijate kinnitusel pumppüssi. Motiividest politsei esindajad reedel vaikisid ja CNNi andmeil olid tema kasutatud sotsiaalmeedialehed suletud. Kuid teda tundnud inimeste väitel olid postitused kirendanud rünnakuist naiste iseseisvuse ja eriti nende seksuaalse aktiivsuse vastu. The Guardian kirjutas, et kuriteo põhjuseks võis olla peresisene konflikt.

Suurbritannia peaminister Boris Johnson ütles, et tema kaastunne ja mõtted on selles traagilises vahejuhtumis elu kaotanud ja haavatud inimeste perede ja sõpradega. Politsei palus inimesi, et sündmuskohal ei tehtaks fotosid ega jagataks neid sotsiaalmeedias või mujal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee