HÜÜDJA HÄÄL KÕRBES: Kiirabi soostus Veera Volli haige poja kaasa võtma alles kolmanda kutsungi peale.

Foto: Karin Jaanus
Kadri Kuulpak 16. august 2021 07:29

Tallinlane Veera (89) nägi möödunud nädalal pealt, kuidas temaga korterit jagav poeg hinge vaagub. Kiirabi soostus Jaani (65) haiglasse viima alles kolmanda hädaabikutse peale. On ime, et talle hing sisse jäi. Miks jõudis abi meheni alles viimasel minutil?

Jaan ei ole psüühiliselt päris terve, aga kui rohud on võetud, ei saa sellest arugi. Oma elu peal pensionieas mees siiski pole ja elab kas ema või tädi juures.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

e. 16. august 2021 10:10
Kas keegi oskab selgitada, kuidas psühhotroopsed ravimid oleks leevendanud poeg Jaani raha- ja söögimuret? Kui paneme siia kõrvale ta 89 a. ema noore saksa lambakoera, kerkib üldse küsimus, kes seal terve oli, sest pulbitseva energiaga noort sakslast ei suuda ohjeldada isegi poole nooremad, kui nad ka püüavad. Saksa lambakoer ei kannata mingit uinamuinatamist vaid võtab ohjad esimesel võimalusel alati üle. Jutt: "Ta alles õpib käituma" on mulle tuttav. Pärast 4-5 elukuud on kutsika põhloomus nii kõvasti paigas, et ei õpi ta midagi peale vastumeelse taltumise.
Mari 14. august 2021 09:09
No nii tuttav lugu,Pole mõtet sõna võtta nendel, kel pole peres psüühikahäirega inimest. te ei tea,milline kolgata tee see on ja just tean enda käest, kuidas kiirabi tuleb,vaatab,et hetkel on rahulik, ega suurt tema eelnevat haiguslugu uuritagi ja lähevad minema.Ja emana tean,et sa jäädki psühhiaatria haiglast vastuseid lähedase tervise osas manguma, keegi ei taha anda infot, millist raviskeemi tuleb järgida ,kuidas pere peaks toime tulema jne. Iga tooli peal istub tähtsa näoga ametnik, kuid mingit süsteemi meie riigis psüühiliste haigete rehabilitatsiooniks pole.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS