Eesti uudised

NAPP PÄÄSEMINE! Kiirabi ei uskunud pojale korduvalt abi kutsunud ema: „Ju nad mõtlesin, et olen loll mutt, kes teeb asjata paanikat!“ (14)

LISA KOMMENTAAR

e. 16. august 2021 10:10
Kas keegi oskab selgitada, kuidas psühhotroopsed ravimid oleks leevendanud poeg Jaani raha- ja söögimuret? Kui paneme siia kõrvale ta 89 a. ema noore saksa lambakoera, kerkib üldse küsimus, kes seal terve oli, sest pulbitseva energiaga noort sakslast ei suuda ohjeldada isegi poole nooremad, kui nad ka püüavad. Saksa lambakoer ei kannata mingit uinamuinatamist vaid võtab ohjad esimesel võimalusel alati üle. Jutt: "Ta alles õpib käituma" on mulle tuttav. Pärast 4-5 elukuud on kutsika põhloomus nii kõvasti paigas, et ei õpi ta midagi peale vastumeelse taltumise.
Mari 14. august 2021 09:09
No nii tuttav lugu,Pole mõtet sõna võtta nendel, kel pole peres psüühikahäirega inimest. te ei tea,milline kolgata tee see on ja just tean enda käest, kuidas kiirabi tuleb,vaatab,et hetkel on rahulik, ega suurt tema eelnevat haiguslugu uuritagi ja lähevad minema.Ja emana tean,et sa jäädki psühhiaatria haiglast vastuseid lähedase tervise osas manguma, keegi ei taha anda infot, millist raviskeemi tuleb järgida ,kuidas pere peaks toime tulema jne. Iga tooli peal istub tähtsa näoga ametnik, kuid mingit süsteemi meie riigis psüühiliste haigete rehabilitatsiooniks pole.
Väga pahane olen selle kiirabitädi peale veel. 14. august 2021 09:07
Olen ka kiirabi kutsudes ebameeldivat käitumist talunud.Need on nüüd vist vanemõed,kes otsustavad haige seisundi üle.Kõigepealt sain kurjustada,et valel kellaajal kutsusin,hommikul pool viis.Siis kui lõpuks otsustasid haiglasse viia,siis toonitas mitu korda et kahe tunni,hiljemalt kolme tunni pärast tulen emale kindlasti järgi.Kuid ema oli haiglas 1 kuu ja 3 päeva.
E. T. 17. august 2021 19:29
Minule öeldi eelviimane kord, et ega meie teile 2 tunni pärast järele ei tule, kuidas te koju mõtlete tulla! Ma olen ratastoolis nimelt. Ja ega võeti mind kaasa pika tänitamise peale ainult tänu koduõe sekkumisele. Ja tegu oli tõsise probleemiga, muide, mis võttis 2 nädalat pluss.
Nii on 14. august 2021 07:44
Kahjuks on juba ammu tunda, et kiirabi on "Jumala staatuses" ise otsustavad keda võtta haiglasse keda mitte. Pole ka harvad nendepoolsed teravad ütlemised.
kogemus 16. august 2021 07:53
Kord talvel märkasin aknast, et koerakesega jalutav mees kukkus nagu plank nöoli lumme, ei liigutanud, ei üritanud tõusta, läksin õue, proovisin temaga kontakti saada. Ei midagi. Kutsusin kiirabi, et äkki on insult vm. Koera võtsin sülle. Kui kiirabi tuli, küsisin auhtojuhilt, mis teha koeraga, kui mees haiglasse viiakse. "Ära roni mulle siia nina alla," urahtas too. Parameedikud lisasid, et "nüüd peame käima inimesi püsti aitamas kah". Ju olin tõesti suur süüdlane. Kannatanu suutis neile vist öelda abikaasa tel numbri, keegi ära ei surnud, aga mul nii paha tunne, et julgesin kiirabi tülitada.
Elsa 13. august 2021 19:15
Ju poeg hakkas selle peale mõtlema, et emal on vanust omajagu ja kui ema siitilmast lahkunub ei tule ta ainult oma sissetulekuga enam toime. See tekitas pojas stressi ja muret. Sellest ka jõuetus ja kõhuvalu. Väikestel lastel on ka stressi esimene sümptom sageli kõhuvalu.
Inimene kooleb 13. august 2021 17:18
hooletuse ja ebapädevuse tõttu . Ja on veeli ise alati süüdi, süüdi on ka pereliikmed.
Lugeja 14. august 2021 09:13
Saad oma perre kas skisofreeniku või muu psüühilise häirega pereliikme,siis ei räägi sa enam sellist juttu.Parem hoia oma arvuti kinni!
midagi 13. august 2021 15:31
ei klapi selles raha-jutus ju . ema pension ( mis pole väike ) + poja pension ( ok see tõesti ongi ehk väikene, kuid üüri ta ju maksma ei pea, kui elab ema ja tädi pool ) . ju siis see ema ei täi pojale süüa anda, et meele-puuetega poeg sellise sammu tegi . vabandust, kuid 2 õde siiski peaksid ju 2 korralikku pensioni saades suutma ära toita ka 1 meele-puuetega poja .
Klapib ühe täimuna 13. august 2021 17:19
pahatahtlik ja ajuvaba ilkumine!
Teeline 13. august 2021 17:35
Klapib ühe täimuna / täna 17:19 Mis ta nüüd ilgub. Inimene, kes saab neljakohalise summa pensionit, või viiekohalise palgaks ei saa tõesti tegelikust elust aru. Ja nagu üks "tark" mees ütles: vaesed tuleb maksustada.
kuule teeline 13. august 2021 19:02
olen 100 % invaliid, puuduva töövõimega invaliid . üksik-vanem olen . mängi aga Kerrot edasi . rumal oled.
Vetevana 13. august 2021 15:11
Mis arstid küll kiirabis töötavad,alati peab vaatama minema.Täiesti uskumatu....peaarstilt ei küsitud mis haigusega tegu, vaid teie alluvate ebakompetentsusest oli jutt.