Eesti uudised

ANNETAJATELE LOODETAKSE JÄRJEST ROHKEM: lahkete inimeste abil Saksamaale ravile saadetud Tony pere haigekassast raha ei taotlenudki (15)

Liina Hallik, 12. august 2021 14:39

ÕDE OTSIS VENNALE ABI: 21. juulil postitas murest murtud Ly Aasalaid Facebooki abipalve: tema 18aastane vend Tony sureb, kui ta kiiremas korras ravile ei pääse. Eesti arstid olevat juhtumi lootusetuks nimetanud, kuid üks Saksmaa kirurg on nõus operatsiooni ette võtma. Esialgseteks ravikuludeks vajalikud 127 000 eurot koguti heade inimeste abil kokku vähem kui ööpäevaga.

Foto: Ly Aasalaidi konto Facebookis

Hiljutine juhtum, kus meeleheitel õde küsis heldetelt annetajatelt 127 000 eurot, et vend Saksamaale ravile viia, on tekitanud mitmeid sahinaid. Umbusklikumad on juhtumit koguni petuskeemiks pidanud. Kahtluseid tekitas nii asjaolu, et 18aastase noormehe ulatuslik kasvaja oli Saksamaa haiglasse jõudes äkki haihtunud, kui ka see, et Tony raviks vajaminev summa saadi kokku vähem kui ööpäevaga.

Petuskeemiga siiski tegemist ei ole. Saksamaal Halles asuva Bergmannstrosti kliinikumi kirurg Felix Göhre kinnitab Õhtulehele, et 4. augustil 19. sünnipäeva tähistanud Tony Aasalaid on tõepoolest nimetatud haiglas ravil ning tema seisund vastab patsiendi lähedaste sotsiaalmeedias kirjeldatule.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.07.2021
ŠOKK! Tony operatsioon jäi Saksamaal ära, sest kasvaja on taandunud