Foto: Grete-Elisabeth Lauri
Siim Randla 11. august 2021 23:39

Kui varasemalt ei olnud kõigil piiriületust kontrollivatel politsei- ja piirivalveameti ametnikel koroonasertifikaatide lugemiseks oma seadet, siis nüüdseks on siseminister Krstian Jaani kinnitusel kõik piirikontrolli töökohad varustatud digitaalsete tõendite lugemiseks vajalike seadmetega.

„Suur osa inimesi lastakse riiki näo järgi. Politsei ei suuda tagada, et piiriületust kontrollivatel ametnikel oleks mobiil ja sinna laetud rakendus, mis koroonasertifikaate kontrollib, kirjutas Eesti Päevaeht juuli lõpus.

Mõni aeg tagasi esitas riigikogu liige Helmen Kütt arupärimise, küsides, kui palju on politsei-ja piirivalveametil QR-koodi lugemist toetavad seadmed ja kui palju oleks neid vaja, et varustada sellega kõik piirikontrolli teostavad ametnikud. Siseministeerium on olnud teadlik ELi Covid-digitõendi rakendamisest alates käesoleva aasta märtsist, kui Euroopa Komisjon esitas õigusliku ettepaneku, selgitas siseminister Kristian Jaani vastuseks.

„Järgnevalt on tehtud koostööd sotsiaalministeeriumiga selle rakendamise tagamiseks. Politsei- ja Piirivalveametil oli valmisolek digitaalsete sertifikaatide lugemiseks alates selle rakendamisest, kuid esimeses etapis ei olnud igal kontrollkohal oma seadet,“ märkis siseminister. „Käesolevaks hetkeks on kõik piirikontrolli töökohad varustatud digitaalsete tõendite lugemiseks vajalike seadmetega.“