Maailm

RAHUTUSED LEEDUS: Lukašenka hübriidsõja järgmine etapp? (10)

Aare Kartau, Greete Kõrvits, 11. august 2021 19:15

Meeleavaldajad Leedu parlamendihoone ees. Kas sellised rahutused on migrantide sissevoolule järgnev etapp Valgevene hübriidsõjas?

Foto: AP/Scanpix

Vilniuses Leedu parlamendi ees toimusid teisipäeva õhtul ja ööl vastu kolmapäeva rahutused, mille käigus sai vigastada vähemalt 15 korrakaitsjat. Võimud vahistasid seevastu 26 protestijat. Samal ajal toimus ka mäss lõunapoolses pagulaslaagris. Kas kahel sündmusel oli seos, nagu arvab Leedu siseminister? Ja kas rahutused võisid olla osake Valgevene hübriidsõjast? Politoloog Holger Mölderi arvates pakuvad kummalised mustrid spekuleerimiseks kindlasti mõtteainet.

Teisipäeval kogunes Leedu parlamendihoone ette ligi 5000 inimest, kes protestisid valitsuse plaani vastu kehtestada piiranguid neile, kes pole vaktsineeritud või kellel puudub tõend Covid-19 läbipõdemisega kaasnevast immuunsusest. Meeleavalduse organiseerijate väitel nõuti aktsiooniga vaktsineerimiseks survestamise peatamist, koroonapasside tühistamist ja vaktsineerimisest keelduvate inimeste diskrimineerimise lõpetamist. Pinged olid kahtlemata õhus ja rahvas oli rahulolematu juba ürituse algusest saati. Muu hulgas püstitasid protestijad „reeturitele“ puust võllad. Mõned kandsid ka holokausti sümboolikat, mille Iisraeli saatkond Leedus hukka mõistis kui traagilise ajaloojärgu küünilise ekspluateerimise.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.08.2021
Leedus läks vaktsineerimisvastaste meeleavaldus vägivaldseks: protestijad märatsevad tänavatel, rünnati nii ajakirjanikke kui politseid
05.08.2021
Eesti saatis Leedule lisaabi, Lukašenka sõimas leedukaid natsideks
04.08.2021
AITAB! Leedu saadab migrandid piirilt tagasi sama teed pidi, kust nad tulid
30.07.2021
RÄNDEKRIIS LEEDUS: migrantide tulv võib peatuda alles siis, kui mõistetakse, et seda teed pidi Euroopasse ei pääse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee