Eesti uudised

VIDEO | Sotsiaalkomisjonis arutati vaktsineerimisega seotud küsimusi (10)

Ohtuleht.ee, 11. august 2021 13:55
Foto: Kuvatõmmis riigikogu videost

Riigikogu sotsiaalkomisjoni avalikul istungil on fookuses koroonaviirusest tulenevate piirangute mõju ühiskonnale, sealhulgas vaktsineerimisega seotud küsimused ning Covid-19 tõenditega seonduv.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Siret Kotka sõnul arutatakse istungil sõlmküsimusi, mis puudutavad vaktsineerimise ladusamat edenemist ning Eesti elu võimalikult avatuna hoidmist. „Uuest viiruselainest ja piirangutest tõukuvalt on vajadus vaktsineerimispassi igapäevaselt kaasas kanda aina levinum. Komisjon soovib seega teada saada, kuidas praktikas vaktsineerimistõendi kasutamine, kontrollimine ja järelevalve toimib,“ rääkis Kotka. „Samuti on kõne all ajateenijate, Kaitseväe personali ja tervishoiutöötajate vaktsineerimine ning vaktsineerimata isikutele kohaldatavad võimalikud piirangud,“ lisas ta. 

Istungile on kutsutud tervise- ja tööminister Tanel Kiik, haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning terviseameti peadirektor Üllar Lanno. Samuti on istungile kutsutud sotsiaalministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, kultuuriministeeriumi, kaitseministeeriumi, siseministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti, kaitseväe, riigikantselei, õiguskantsleri kantselei, Rektorite Nõukoja ning Audentese spordiklubi esindajad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee