Maailm

Ahistamissüüdistuse saanud New Yorgi kuberner astus tagasi (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 10. august 2021 19:17
Foto: Reuters/Scanpix

Ahistamises süüdistatud New Yorgi kuberner Andrew Cuomo otsustas tagasi astuda. Tagasiastumise põhjuseks tõi ta aga mitte süü tunnistamise, vaid selle, et süüdistused tõmbavad tema tähelepanu kõrvale koroonapandeemia vastaselt võitluselt ning et sellistes tingimustes ei saa ta oma tööd täie süvenemisega teha.

New Yorgi peaprokurör Letitia James teatas 3. augustil ajakirjanikele, et seni teada olevalt on New Yorgi kuberner Andrew Cuomo seksuaalselt ahistanud 11 naist. Kõige tõsisemad olid Cuomo assistendi süüdistused, kes rääkis neist ka avalikult: Cuomo olevat teda oma residentsis ahistanud mullu 16. novembril ja kui nad tegid detsembris selfit, siis käperdas poliitik oma assistenti tagumikust. Süüdistusi oli ka ebasobiva kõnepruugi, naiste endale sülle krabamise ja muu säärase kohta ning neid tuli nii tema alluvuses töötanud kui teistelt Cuomoga kokku puutunud naistelt.

Samal teemal

Cuomo küll vabandas, ent eitab siiski süüdistusi ning ei kavatsenud esialgu vaatamata parteikaaslaste (sh president Bideni) soovitustele ametit maha panna. Ta leidis, et ehkki kõik tema sõnad või teod ei olnud ehk päris sobivad - mistõttu ka vabandus -, ei olnud need nii tõsised, et vajaksid tema ametist tagasi astumist. Sellele seisukohale jäi ta põhimõtteliselt ka oma teisipäevases pöördumises, milles rõhutas, et astub tagasi seetõttu, et ahistamissüüdistused takistavad osariigivalitsusel normaalset tööd, ennekõike pidades silmas koroonaviiruse vastast võitlust. „See on elu ja surma küsimus,“ sõnas Cuomo oma otsust põhjendades.

Loe Cuomo ja tema vastu esitatud süüdistuste kohta lähemalt SIIT.

Samal teemal

08.08.2021
New Yorgi kuberner kamandas osariiki kui isevalitseja: nüüd ähvardab teda vangla!
04.08.2021
Biden soovitab ahistamissüüdistustesse mässitud kuberneril tagasi astuda