Maailm

MUUMIHULLUS! Uus kohvikruus tekitas Soomes pika poejärjekorra (4)

Greete Kõrvits, 10. august 2021 18:52
Foto: Arabia/Moomin.com

Muumifännid ootasid pikisilmi uue kujundusega kohvikruusi, mis tuli Soomes müügile 9. augustil, rahvusvahelisel muumipäeval. Hommikul tekkis Lappeenranta ostukeskuse ette lausa pikk järjekord. Üks naine sõnas, et ootab uut „muumimukit“ poeukse taga juba kella neljast hommikul!

Mõned järjekorras seisjad rääkisid Ylele, et soovivad kruusi endale, teised aga tunnistasid, et kavatsevad selle hiljem netis kallima hinnaga maha müüa. Paljud koguvad toredaid kruusikesi, nõusid ja muud nänni, mida muumidest tehakse. (Ka selle loo kirjutaja peab tunnistama oma kallutatust kõige muumiliku asjus ja möönma, et on endale ja oma mehele nii mõnegi nipsasjakese või riideeseme ostnud.) Kella neljast ukse taga oodanud naine sõnas, et temal on kodus lausa ligi 100kõrvaline kruusikogu. See pole aga võrreldav mehega, kes oma naise eest järjekorras seisis – abikaasa muumikruuside kogu ligineb 600-le. Kõik vitriinkapid olla neid täis, õieti kogu elamine, muigab mees heatahtlikult. Daami kogust puudub vaid üks eksemplar, mis netiavarustes maksab 10 000 euro kandis.

Muumikruuside valmistaja Arabia esindaja sõnas Ilta-Sanomatele, et netipoest sai uus toode otsa 25 minutiga. Üle kuue kruusi korraga osta ei saanud.

9. august on Tove Janssoni sünniaastapäev. Muumipäeva puhul välja antud uus kruus on inspireeritud tema raamatust „Trollitalv“ ning kujutab ühel küljel Muumiorgu naasvat Nuuskmõmmikut, teisel silla peal istuvat Muumimammat ja Muumitrolli.