Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Päevaleht 9. august 2021 15:55

Hoolimata sellest, et politsei- ja piirivalveamet on kätte saanud uued mobiiltelefonid, millega kontrollida Eestisse saabujate vaktsiinisertifikaatide kehtivust, teatas ameti esindaja, et süsteemset sertifikaatide n-ö läbipiiksutamist ikka tegema ei hakata, kirjutab Eesti Päevaleht.

Juulis ilmnes, et PPA-l pole anda piirikontrolli teostavatele ametnikele mobiiltelefone, mis suudaksid vastava äpiga vaktsineerimistõendeid kontrollida.

Nüüdseks on PPA-l telefonid, mis maksid 56 000 eurot pluss käibemaks ning kuigi nendega lubati augustis tööle hakata, jätkatakse nagu seni – kontrollitakse väljastpoolt Schengeni tsooni saabujate tõendeid, kuid EL-i sisepiiril jätkatakse valikulise lähenemisega.

„Kõiki kolmandatest riikidest saabuvaid reisijaid kontrollitakse Tallinna lennujaamas, sadamas ja idapiiril,“ seletas PPA juhtivpiiriametnik Mati Voogla. Mis aga puutub EL-i riikidesse, siis väidab PPA jätkuvalt, et neil on imetabased võimed rahva hulgas tuvastada mingil viisil „punastest“ EL-i riikidest tulijad, keda siis kontrollida. 

See on aga täpselt sama kontroll, mida tehti enne uute mobiilide muretsemist, mida PPA väitis end vajavat, et jõuaks piiridel kõikide sertifikaadid elektrooniliselt läbi piiksutada

Loe täispikka artiklit Eesti Päevalehest!