Eesti uudised

LAATADEL POLEGI KOROONAPIIRANGUID?! Ärritunud korraldaja: „Mis kuradi riik see on, kes annab ebaselgeid juhtnööre, millest üks loeb välja üht ja teine teist!“ (21)

Laura Saks, 9. august 2021 18:30

RAHVAST ROHKEM KUI INIMESI! Piiramata alal ja liikuva rahvamassiga võib laatasid korraldada ükskõik kui paljude inimestega ja nakkusohutust kontrollimata. Taustafotol mõne aasta eest Tallinnas Nõmmel peetud laat. Portreel ühenduse Loov Nõmme liige Ülle Mitt.

Foto: (Kollaaž: Tiina Kõrtsini; Henrik Osula / Ekspress meedia)

Laadapidajad on leidnud valitsuse uuest koroonapiirangute seletuskirjast lõigu, mis lubab korraldada ükskõik kui suure osavõtjate arvuga üritust – peaasi, et on piiramata ala ja inimesed pidevas liikumises. Samas jätavad osad korraldajad järjest laatasid ära, kuna pole seletuskirjas seisvast kuulnudki.

Laadarahva Facebooki grupist ja Eesti laadakalendri kodulehelt leiab mitmete laatade juurest märke „JÄÄB ÄRA!“ või „TÜHISTATUD“. Põhjus on kehtima hakanud koroonapiirangutes, mille kohaselt võib siseruumis olla nakkusohutuse kontrollita 50 inimest ja välitingimustes 100. Kontrollides nakkusohutuse tõendit on see arv siseruumides 6000 ja värskes õhus 12 000 inimest. Sellest hoolimata korraldatakse jätkuvalt väga palju laatu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.08.2021
EKSPERIMENT | UUED PIIRANGUD JÕUS: kuhu täiskasvanu ilma nakkusohutust tõestamata enam sisse ei saa?
09.08.2021
EKSPERIMENT | KAS VANUST PEAB TÕESTAMA? Kui lihtne on kinno ja spaasse pääseda ilma Covid-tõendita, kui näed välja piisavalt noor?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee