Eesti uudised

Ründaja maha lasknud politseinik saab psühholoogilist abi (56)

Siim Randla, 9. august 2021 05:43

Läänemaal ründajat surmavalt tulistanud politseinikule pakub politsei- ja piirivalveamet olukorraga toimetulekul abi, sealhulgas psühholoogilist nõustamist.

Läänemaal Haeska külas hukkus politsei kuuli läbi 28aastane agressiivne mees. Juhtum leidis aset eramaja juures, kus tähistati umbes kahekümnekesi kuueaastase lapse sünnipäeva.

Samal teemal

Häirekeskusesse helistanu sõnul võttis seltskonnast üks purjus mees auto ja sõitis sellega kraavi. Pärast seda hakkas ta ülejäänutega tüli norima ning läks osadele inimestele ka füüsiliselt kallale.

Sündmuskohta jõudis politseipatrull. Ka mundrikandjate suhtes käitus mees agressiivselt, ei allunud politseinike antud korraldustele ja ründas neid käes olnud kaikaga. Üks politseiametnikest tegi eramaja hoovis mehe peatamiseks hoiatuslasu, kuid sellele ta ei reageerinud ning jätkas politseinike ründamist.

Üks politseinikest sai ründaja käes olnud kaikaga vastu pead. Teine politseiametnik tegi seejärel ründaja suunas mitu lasku. Mees sai raskelt viga. Politseinikud andsid talle esmaabi ning elustasid teda kiirabi saabumiseni. Meedikud elustasid meest edasi, kuid paraku ei õnnestunud teda elule tuua ja ta suri saadud vigastustesse kohapeal.

PPA sisekontrollijuht Priit Pärkna kinnitas sel nädalal Õhtulehele, et politseinikul on parajasti töölt vabad päevad. „Pakume talle olukorraga toimetulekul igakülgset abi, sealhulgas psühholoogilist nõustamist.“

Samal teemal

04.07.2021
Mart Helme: Lihula mõrtsukas Tarraste ei saanud ühtegi kuuli, aga purjus inimesele kihutati kohe kuul kerre ja pere jäi isata
03.07.2021
Juhtkiri | Politsei peab säästma elusid
02.07.2021
Noor mees hukkus politsei kuuli läbi. Kohalikud vaikivad: „Ma ei ütle mitte midagi!“