Metsatulekahju laastamas Vasilika küla Evia saarel.

Foto: ALEXANDROS AVRAMIDIS
Toimetas Laura Saks, Greete Kõrvits 9. august 2021 17:23

Peaminister Kyriákos Mitsotákis nimetab 2021. aasta suve õudusunenäoks – Kreeka kannatab 30 aasta rängima kuumalaine all ja riiki laastavad ulatuslikud metsatulekahjud. Põlengute tõttu on evakueeritud tuhandeid inimesi ning tules on hävinud enam kui 56 000 hektarit metsa.

Ametivõimud on hoiatanud, et uute tulekahjude risk püsib paljudes piirkondades, sealhulgas Ateena lähedal ja Kreeta saarel. Pealinna katab juba lähedalasuvalt Evia saarelt heljuv toss, tulekahjupiirkondadest veel evakueerimata inimesed kurdavad hingamisraskuste üle.

Kreeka suuruselt teise saare Evia elanikke evakueeritakse parvlaevadega, esmaspäevase seisuga oli päästetud üle 2500 inimese. Vanainimesi kannavad päästjad kätel. Kreeka võimude sõnul võitleb Evial tulekahjudega üle 570 tuletõrjuja, vahendab Reuters, kuid nende pingutustele vaatamata on tuleroaks läinud mitmeid kodusid. Suur osa pritsumehi pole kreeklased, vaid neile appi tulnud Ukraina ja Rumeenia ametivennad. Nende töö teevad keeruliseks tugev tuul ning ennekõike saare põhjaosas lõõmavate leekide tekitatud paks toss, mida tuul üle terve piirkonna viib.

Ka Kreeka naaber Türgi võitleb tohutute maastikupõlengutega, mida peetakse riigi ajaloo kõige hullemateks. The Guardian vahendab siiski, et vähemalt türklastele tõi nädalavahetusel maha kallanud hoovihm natuke leevendust, ent Kreeka jäi hädavajalikust niisutusest paraku ilma.

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

Sääsk Kärbsele 11. august 2021 18:16
Nüüd tehakse , ehitusmaad põletamise meetodil . Seitsmekümmnendatel aastatel põlesid Lõuna Prantsusmaal metsad , pärast kerkisid sinna villad ja hotellid , milline kokkusattumus .
Kärbes 9. august 2021 20:54
Õige-Vanasti tehti põllumaad alepõletamise meetodil! Nüüd vist enam mitte?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS