Elu näitab, et inimesi umbusaldavast pelglikust ja kurjapoolsest tänavakassist võib hoiukodus saada tõeline sülekiisu ja truu sõber uutele omanikele.Foto: Pixabay
Ia Mihkels 6. august 2021 20:32

Varjupaikadesse sattuvate koduta kasside seas on tihtilugu neid, kellele suur kassituba ühel või teisel põhjusel kuidagi ei sobi, rääkimata sunnitud puurielust. Looma seisukohalt parimaks lahenduseks oleks sel juhul hoiukodu, neid aga napib, märgib Varjupaikade MTÜ hoiukodude koordinaator Anni-Anete Mõisamaa ning selgitab, miks on hoiukodusid hädasti vaja ja kuidas peaksid talitama need, kes on valmis seda pakkuma.


Varjupaikade MTÜ hoole alla jõuab aastas umbkaudu 4000 koduta looma ja nende seas on üsna palju neid, kellele varjupaik pole mingil põhjusel sugugi parim lahendus. Enamasti vajavad hoiukodu kassid – ja põhjused on väga erinevad. Näiteks ei ole suur seltskond erinevat päritolu kasse parim koht kiisule, kes vajab igapäevast ravi (kodune elu ja personaalne hoolitsus kiirendab alati paranemist), on agressiivne (selle põhjuseks võib olla stress, mida omakorda põhjustab varjupaiga ülearu arvukas seltskond) või väga arglik (kodused olud ning inimeste pidev lähedus ja tähelepanu aitab pelglikul loomal kiiremini sotsialiseeruda), aga ka vaktsineerimata kassipojad, kellel on varjupaigas ohtlik olla võimaliku nakkusohu tõttu. Hoiukodu on kassi jaoks justkui vaheetapp tänavalt tuleku ja päriskoju mineku vahel, mis muudab päriskodus kohanemise oluliselt lihtsamaks.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad