Võidupüha jumalateenistus Paides.Foto: Robin Roots
Eesti uudised
5. august 2021 21:20

POLEGI PIIRANGUID? Covid-19 tõendit ei nõuta pühakodades ega parvlaevade söögikohtades, erandid on ka noortel (35)

Valitsus kiitis heaks otsuse, millega tehakse nakkusohutuse kontrollimisel erand jumalateenistustel ja parvlaevade toitlustuskohtades. Lisaks saavad kuni 18aastased osaleda noorsootöös ja huvihariduses ning sportida osavõtjate arvu piiranguta.

Jumalateenistusi ja usulisi talitusi võib alates 9. augustist teha arvestusega, et pühakodades saab viibida kuni 50 inimest või tuleb arvestada 50protsendilise ruumitäitumuse nõudega. Siseruumides tuleb igal juhul kanda maski ning liikumisel ja ruumis paiknemisel arvestada hajutatust. Pühakojad peavad täitma ka desinfitseerimisnõudeid. Sellistel tingimustel Covid-tõendit seal kontrollima ei pea.

Erand ei laiene kirikukontsertidele, millele kehtivad üldised ürituste läbiviimise nõuded. See tähendab, et kui siseruumis on osavõtjaid üle 50, tuleb kontrollida inimeste nakkusohutust.

Siseriiklike parvlaevade toitlustuskohtades nakkusohutuse kontrollimist samuti ei nõuta. Ühiskondliku transpordivahendina on parvlaev ühe tervikliku ruumina, kus kehtivad samad reeglid. Nii nagu teistes ühiskondlikes transpordivahendites, tuleb ka parvlaevadel kanda maski.

Huvihariduse, -tegevuse, noorsootöö, täiendkoolituse ja -õppe valdkonnas, sportimisel ja treenimisel ei kehtestata kuni 18aastastele osavõtjate arvu piirangut. Tegevustes peab olema hajutatult, täita tuleb desinfitseerimisnõudeid, õhutada siseruume ja järgida muid koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid.

Üle 18aastaste noorte ja täiskasvanute sportimisel, treenimisel, huvitegevuses ja -hariduses, täiendkoolituses ja -õppes peab iga osavõtja tõendama enda nakkusohutust juhul, kui siseruumides on osalejaid üle 50 ja välitingimustes üle 100 inimese.