Krimi

Katrin Lusti „Kuuuurija“ kaubamärgivaidlusest tulnud trahv viis advokaadi kohtusse (1)

Siim Randla, Keit Paju , 5. august 2021 06:15

Katrin Lust ja Maksim Greinoman.

Foto: Kuvatõmmis "Kuuuurija"

Väidetavalt Katrin Lusti seljataga telesaadete valdkonnas kaubamärki „Kuuuurija“ registreerida tahtnud vandeadvokaat Maksim Greinoman pöördus Eesti advokatuuri aukohtu trahviotsuse tühistamiseks kohtusse. Vaidlus võib jõuda ka ringkonnakohtuni.

Tallinna halduskohtus oli Greinomani kaebus viimati advokatuuri aukohtu mullu detsembri otsuse tühistamise nõudes. Juulis jättis halduskohus kaebuse rahuldamata ja menetluskulud poolte endi kanda. Apellatsioonkaebuse võib esitada Tallinna ringkonnakohtule 30 päeva jooksul.

Aukohtu otsusega tunnistati Maksim Greinoman süüdi distsiplinaarsüüteos, mis seisneb advokatuuri eetikakoodeksi rikkumises, ja määrati talle karistuseks 9500eurone trahv. Asjas vaidlesid pooled selle üle, kas advokatuuri aukohtu otsus, mille alusel karistati Greinomani distsiplinaarkorras rahatrahviga, on õiguspärane. Halduskohtu hinnangul on aukohus põhjendanud karistuse valikut, mida kohus ei saa sisuliselt ümber hinnata ega seda muuta kohtu sellekohase pädevuse puudumise tõttu. Samuti on kohtu hinnangul kaebajale karistus määratud seaduses sätestatud tähtaegu järgides.

Samal teemal

10.11.2020
Kohus tühistas advokaadile määratud trahvi
08.11.2018
Advokaat nõuab Lustile sarvede tegemise eest 370 eurot: saates osalejal on samuti omad õigused
01.10.2018
Katrin Lust käis külas temalt „Kuuuurija“ kaubamärgi kaaperdanud advokaadil, kes oli lõbusas tujus ja tegi naisele sarvi
28.09.2018
„Kuuuurija“ kaubamärki jahtiv advokaat: „Mina pole ebaeetiline, hoopis Katrin Lust on!“