Eesti uudised

Keskerakond tegi Enn Eesmaale ettepaneku presidendiks kandideerida (174)

Toimetas Keit Paju, 4. august 2021 20:16

Riigikogu liige Enn Eesmaa.

Foto: Robin Roots

Enn Eesmaa paljastas, et Keskerakond tegi ka talle mõned nädalad tagasi ettepaneku presidendiks kandideerida, vahendab TV3 „Seitsmesed uudised“. Eesmaa arvab aga, et on presidendiametiks liiga vana.

Eesmaa sõnul olevat toetajaid nii tema erakonnas kui laiemalt. „Lõpuks ma olen ju olnud kahe erineva erakonna presidendikandidaadi kandidaat,“ viitab Eesmaa, et olnud nii Rahvaliidu kui Keskerakonna presidendikandidaat. 

Samal teemal

Siiski ei tõtta Eesmaa presidendiks kandideerima. „Ma arvan, et oleks parem, kui president oleks natukene noorem kui mina. Riik vajaks riigi vanemat, mitte riigi vanimat,“ leiab ta.

Kolmapäeva õhtul toimus parlamendierakondade esimeeste kohtumine. Eesmaa sõnul oli kohtumisel juttu ka teistest võimalikest kandidaatidest. „Isamaa esitas paar nime, SDE esitasid paar nime, ei ole ilmselt raske arvata, mis nimedest on jutt. Kindlasti on nende seas ka praegune president Kersti Kaljulaid,“ ütleb Eesmaa.

Praeguse põhikandidaadi, akadeemiku Tarmo Soomere kandidatuuri purjedest olevat Eesmaa sõnul aga tuul vaibunud. Soomere puuduseks olevat üldsõnalisus, seisukohtade puudus ja püüd igas erakonnas rääkida just sellele erakonnale sobivat juttu, aga pärast võrreldes, vastuolulist juttu. Üksmeelset hurraad pole ka Eesmaa sõnul ühestki fraktsioonist. „Oleks tore, kui meil jääb võimalus valida kahe või rohkema kandidaadi vahel,“ arvab ta.

Soomere võimalused parlamendihääletusel 68 häält saada olevat lausa haihtunud ja tema peamised võimalused peituvat vaid selles, et Kaljulaidi edasijäämist presidendiks püütakse hetkel veel vältida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee