Maailm

Biden soovitab ahistamissüüdistustesse mässitud kuberneril tagasi astuda (7)

Greete Kõrvits, 4. august 2021 16:27

Kuvatõmmis kuberner Cuomo pöördumisest.

Foto: AP/Scanpix

Teisipäeval avaldas New Yorgi osariigiprokurör Letitia James kuberner Andrew Cuomo vastu esitatud ahistamissüüdistuste uurimisraporti tulemused. Prokurör sõnas pressikonverentsil, et tõendite kohaselt ahistas Cuomo mitut naisterahvast - nii tema alluvuses töötanud kui temaga tööalaselt mitteseotud naisi.

Kogutud kirjelduste järgi käperdas ja suudles Cuomo naisi nende tahte vastaselt, samuti tegi neile korduvalt ebasündsaid märkusi ning tiris neid endale sülle istuma. Prokurör James tänas kõiki ohvreid, kes olid nõus uurijatega rääkima ning tunnustas neid julguse eest.

Demokraadist kuberner teatas, et pole midagi valesti teinud ning kavatseb ametipostil jätkata. Tema eellindistatud pöördumine sisaldas mitmeid fotosid poliitikust, kes teisi inimesi (mehi ja naisi, noori ja vanu, hetero- ja homoseksuaalseid, nagu Cuomo ise piltidele peale lugedes rõhutab) embab ja neile põsemusisid jagab. Mõned väljaanded kahtlevad, kas selline pildimaterjal on ikka kõige õigem viis oma süütust tõestada. Mitmed poliitikud, sh ka mõned tema enda erakonnakaaslased kutsuvad Cuomot üles ametit maha panema. Ka president Joe Biden pani kubernerile südamele, et mõistlikum oleks tagasi astuda.

Samal teemal

10.08.2021
Ahistamissüüdistuse saanud New Yorgi kuberner astus tagasi