TASER: 2012. aastal ei olnud patrullpolitseinikel elektrišokirelvi ning politsei- ja piirivalveamet ei näinud lähiajal ka nende lisandumist. Laialdasemalt hakati neid kasutama alles 2018. aastal.Foto: Scanpix
Kristjan Väli 3. august 2021 20:15

Kolm aastat tagasi võttis politsei kasutusele elektrišokirelvad, et pakkuda ohtliku olukorra lahendamiseks püstolist ohutumat ja inimelu säästvamat võimalust. Kui aga 28aastane mees pühapäeval Läänemaal politseinikke kaikaga ründas, polnud neil isegi võimalust taserit kasutada, sest neil polnud seda.

Elektrišokirelva ehk taseri kasutamisest hakati rohkem rääkima 2008. aastal, kui riigikogu seadustas Eestis nende kasutamise. Seejuures oli osa juhtivpoliitikuid ja osapooli selle vastu. Väideti, et elektrišokirelvad on potentsiaalselt surmavad ja nende kasutamine nõuab väga karmi regulatsiooni. Näiteks toodi välismaa juhtumid, kus inimesed olid relva tekitatud elektrilöögi tagajärjel surnud. Taserite kasutusele võtmisele vaatas skeptiliselt ka poliitik ja pikaajaline politseijuht Kalle Laanet, kes ütles, et elektrišokirelv ei sobi igale politseinikule.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

6. august 2021 11:00
Vähemalt lasso kasutamise võiks ära õppida. Muuseas enesekaitse instruktorid õpetavad külmrelvaga isikut kõigepealt millegi käepärasega viskama. Kusjuures tegu on puht enesekaitsega. Kuna aga juristid on reeglid p. keeranud, siis ei saa politsei enne konsultatsioone kohtunikega adekvaatselt reageerida.
kuni ringkaitset jätkub, las lohiseb 4. august 2021 12:12
Politseiniku igapäevatöö ongi rahutute rahustamine . Need, kes seda ei oska ega suuda, peaksid teise elukutse valima.Need,kes arvavad et rahutu inimese tapmine on õigustatud, on ise kurjategija ajuehitusega.Sama käib sisekontrolli ja peadirektori kohta.Kaua sellised võimupiiride ületamised iseenesestmõistetavd olla saavad?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS