Anu Saagim | Video: Hannes Dreimanis 11. august 2021 19:10

Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseteks külaliseks on molekulaarbioloog Kaari Saarma.

Kas vaktsineerimine on valgus COVID-19 tunneli lõpus? Poolteist aastat pärast COVID-19 kriisi puhkemist nähakse kriisist väljumise ühe vahendina vaktsineerimist. Vaktsineerimisest räägitakse igal pool - alustades võimukoridoridest ja lõpetades õhtusöögilaudadega. See teema puudutab meid kõiki ja ajaga lisandub mitte ainult vastuseid küsimustele, vaid ka uusi küsimusi. Neist kuumimatele nagu - kas vaktsineerida või mitte; kuidas tekivad vaktsiinid; miks on vaktsiinide kohta nii palju vastukäivat infot jne - püüamegi vastuseid leida koos molekulaarbioloog Kaari Saarmaga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (34)

molekulaarbioloog 10. august 2021 19:37
K Saarma on molekulaarbioloog, kes nimetab ennast teadlaseks. Kõik teadlased on ETIS andmebaasis, teda sealt ei leia, samuti on tal PubMed andmebaasis 1 teadusartikkel ja seegi aastast 2003. Muid teaduslikke saavutusi ei ole. See selleks, kuid midagi see siiski näitab. Osaliselt vastab ju jutt tõele, kuid intervjuu lõpupoole kisub asi ikka väga kiiva. Ogavalk ei jää meie organismi ringlema, see hävitatakse üsna ruttu, samuti pole see toksiline. Valeväited on ka vaktsiinide erinevuste, müo- ja perkardiidi esinemise sageduste kohta (regelikkuses 1:100000). Samuti pole tõesed nn vaktsiinisurmad.
molekulaarbioloog 10. august 2021 19:46
Veel samal teemal: tegelikult ei viida mRNA vaktsiiniga organismi mitte viiruse ogavalk vaid ainult seda kodeeriv mRNA, mis on väga ebastabiilne molekul ning hävitatatakse peagi raku enda mehahanismide poolt, kui see on oma töö teinud. See ei jää meie organismi ringlema nagu tema väidab. Teiseks valeväiteks oli see, et kõik meil kasutatavad vaktsiinid sisaldavad ogavalku. Ei sisalda - AZ ja Jannsse on adenoviirusvektoril ning Phizer ja Moderna mRNA-l põhinevad. Neil on põhimõtteline erinevus. Ja mille alusel ta väidab, et Israelis jaanuaris vaktsineeritutel on kaitse ainult 16%? See on vale
To: molekulaarbioloog 12. august 2021 07:51
Lembo 10. august 2021 16:24
Kas veterinaarseks otstarbeks mõeldud Ivermektiini võiks ka inimesed tarvitada, sest toimeaine peaks ju sama olema?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS