ÕL TV | Õhtuleht

„PUUDUTA MIND“ 195. SAADE | Molekulaarbioloog Kaari Saarma vastab põletavatele vaktsineerimist puudutavatele küsimustele

Anu Saagim | Video: Hannes Dreimanis, 11. august 2021 19:10

34 KOMMENTAARI

m
molekulaarbioloog/ 10. august 2021 19:37
K Saarma on molekulaarbioloog, kes nimetab ennast teadlaseks. Kõik teadlased on ETIS andmebaasis, teda sealt ei leia, samuti on tal PubMed andmebaasis 1 teadusartikkel ja seegi aastast 2003. Muid teaduslikke saavutusi ei ole. See selleks, kuid midagi see siiski näitab. Osaliselt vastab ju jutt tõele, kuid intervjuu lõpupoole kisub asi ikka väga kiiva. Ogavalk ei jää meie organismi ringlema, see hävitatakse üsna ruttu, samuti pole see toksiline. Valeväited on ka vaktsiinide erinevuste, müo- ja perkardiidi esinemise sageduste kohta (regelikkuses 1:100000). Samuti pole tõesed nn vaktsiinisurmad.
m
molekulaarbioloog/ 10. august 2021 19:46
Veel samal teemal: tegelikult ei viida mRNA vaktsiiniga organismi mitte viiruse ogavalk vaid ainult seda kodeeriv mRNA, mis on väga ebastabiilne molekul ning hävitatatakse peagi raku enda mehahanismide poolt, kui see on oma töö teinud. See ei jää meie organismi ringlema nagu tema väidab. Teiseks valeväiteks oli see, et kõik meil kasutatavad vaktsiinid sisaldavad ogavalku. Ei sisalda - AZ ja Jannsse on adenoviirusvektoril ning Phizer ja Moderna mRNA-l põhinevad. Neil on põhimõtteline erinevus. Ja mille alusel ta väidab, et Israelis jaanuaris vaktsineeritutel on kaitse ainult 16%? See on vale
t
To: molekulaarbioloog/ 12. august 2021 07:51
l
Lembo/ 10. august 2021 16:24
Kas veterinaarseks otstarbeks mõeldud Ivermektiini võiks ka inimesed tarvitada, sest toimeaine peaks ju sama olema?
m
MR/ 10. august 2021 08:46
Aitäh Õhtulehele antud video eest!
ü
Ümarmaalane/ 9. august 2021 11:34
Suur tänu selle intervjuu tegemise eest! Hea teada, et ma ei ole oma mõtteviisiga üksi ja maailm ei ole veel päris hulluks läinud.
j
Jaanus/ 8. august 2021 15:30
Ja moderaatorid on samuti mingisuguse inimkarja liikmed, kuna hakkasid juba mitmendat korda Verekivis öeldud väljendit Tallinna Raadi kohta. S.e.a kari mitte Tallinna raad. Eesti keeles kasutatakse sõna kari pigem solvanguna.
j
Jaanus/ 8. august 2021 15:21
m
Medscape. com/ 7. august 2021 23:40
Medscape. com on alustanud tervishoiutóótajate avalikku diskussiooni covidi vaktsiini kórvalnáhtude osas. Seal on juba úle 1000 meditsiinitóótaja kommentaari
k
Kelli/ 7. august 2021 21:30
Kuna viiruse teema ümber on väga palju vandenõuteooriaid, siis sooviksin teada teadlase arvamust/põhjendust - 1. Kahtlustused PCR testide suhtes. Kui viirus on nii nakkav ja kergesti leviv, siis miks peab testi tegemiseks sügavalt ninaõõnest viirust otsima, kui piisaks piltlikult öeldes topsi köhimisest, sülitamisest? 2. Kuna vaktsineerimise propagandast jääb mulje, et seda ei tehta mitte inimeste tervise pärast, vaid lihtsalt, et saada võimalikult suur vaksineeritute %, mille vajadus jääb selgusetuks, siis kas on mingi võimalus, et need tõepoolest võivad sisaldada kiipe?

i
Imbi/ 7. august 2021 12:18
7.08. “VIRUMAA TEATAJA” Ravim, mida tavaliselt kasutatakse vere rasvhapete ebasoodsa taseme raviks, võib vähendada SARS-CoV-2 viiruse põhjustatud infektsiooni kuni 70 protsenti, selgus teadusajakirjas Frontiers in Pharmacology ilmunud rahvusvahelisest uuringust. Uurimisrühm tuvastas, et fenofibraat ja selle aktiivne vorm fenofibriinhape võivad oluliselt vähendada SARS-COV-2 nakkust inimese rakkudes. Huvitav oleks teada,kas ka mõni teine kolesterooli vähendav ravim on ka COVIDI vastane,kuna mu lähikondlastest mitu haigestusid,aga mina ei.(tarvitan kolesterooli rohtu).
h
huviline/ 7. august 2021 11:08
Nagu ikka - plussid-miinused kustutatakse! Viimasel ajal tihti sellist ,,nullimist,, näha! Miks? Kas kommentaarid ei meeldi?
s
Siil/ 7. august 2021 15:42
Liigub kinnitamata infot, et lepingutes vaktsiinitootjatega sees klausel, et ravimit ei tohtivat kasutada,ainult vaktsiin lubatud. Rikkumisel võib lubatud papist suu puhtaks pühkida. Siiani on esialgu vandenõuks nimetatud mõne aja pärast tõeks osutunud.
l
Lauri/ 7. august 2021 00:04
Kiitus saate tegijatele ja saate külalisele! Lõpuks ometi räägib üks meie teadlane asjadest avameelselt, selgelt ja arusaadavalt. Suur tänu!
a
AK/ 6. august 2021 22:17
Väga hea info, kindlasti vajalik. Kahjuks on info jagamisel tehtud mitmeid vigu. Sellest on kerge kinni hakata ja info valeks tembeldada. Kaari Saarma osalenud mitmetes alternatiivmeedia kanalis, mis ei ole peavoolu poolt aktsepteeritud (suures osas põhjendatult, sest need kanalid teevad paljuski suunatud propagandat). Nüüd selle templiga ükskõik kui kasulikku ja õiget infot jagades võib inimestel ikka kahtlus sisse jääda. Teine teema mis välja paistis, et Kaari Saarma on hariduse saanud Helsinkis, mitte Tartu ülikoolis, seega pole ka vastavat tugi(tutvus)võrgustikku eesti meditsiinis.
s
12. august 2021 08:57
Saarma nimi peaks eesti arstiteaduses nii palju ütlema, et igaüks kes arstiteaduskonnast läbi on käinud, peaks selle nimega kursis olema. Ja tubli ning tark naine on ta. Ta teab, et paneb oma nime mängu ja kogu suguvõsa seoses sellega, aga võitleb õige asja eest.
i
Imbi/ 6. august 2021 20:03
Kas meie vet.arstid ravivad ivermektiiniga, kas neilt saaks seda COVID raviks- või profülaktikaks?
i
Imbi/ 6. august 2021 20:03
Kas meie vet.arstid ravivad ivermektiiniga, kas neilt saaks seda COVID raviks- või profülaktikaks?
k
Kai/ 6. august 2021 14:34
Arvan ka, et kuna ravim on olemas tuleks seda kasutama hakata, inimesed põeksid enamus kodus selle haiguse läbi ja tekiks karjaimmuunsus. Selle ravimitootjale tuleb anda müügiluba. Ja isegi kui ta on kallis, inimene on haige ja see ravim aitab eelistaksin igal juhul ravimit.
v
vaatleja/ 6. august 2021 12:37
Huvitav, delta võtab järjest rohkem maha vaktsineerituid, miks peaks siis vakstsineerima. Israel kaotas ära sellepärast vaktsiini passid, kuna muutus mõttetuks, sest ka vaktsineeritud levitavad viirust. Meil käib trummilöömine edasi.

l
lugeja/ 6. august 2021 11:22
Anut huvitavad ,,ekstreemsed,, tegelased-teemad. Vaatan uudiseid ja 15.juulist ikka veel kirjas ,,uudis,, kellestki Gisellast,kes ta üldse on? See olevus ehmatab ju inimesed ära!
i
Ivan/ 6. august 2021 09:07
kust see anu nii tarka juttu oskab veeretada?
i
Igal inimesel on õigus oma arvamusele, sest inimeste elud, tervised ja uskumused on erinevad. / 6. august 2021 08:29
Me ei ela enam endises liidus, kus oli üks ja ainuõige arvamus. Arutelude ja arvamuste paljusus on ainult tervitatav. Kes soovib rohkem teada vaktsiini kõrv•lmõjudest, siis vaadake ise www. vaers. hhs. gov (VAERS-vaccine adverse event reporting system) Reedel avaldatud statistika kohaselt on vaktsineerimise järgselt 11940 surma ja 618648 inv•liidistunud inimest
l
Loe, mida VAERS ise kirjutab oma teabebaasist/ 6. august 2021 11:31
Aruanded võivad sisaldada puudulikku, ebatäpset, juhuslikku või kontrollimatut teavet. https://vaers.hhs.gov/data.html
t
to Loe:/ 8. august 2021 14:17
Nad kirjutavad seda selleks, et praeguses maailmas, kus tsensuur üha enam jälle pead tõstab, muretumalt edasi eksisteerida saaksid.
s
Saate lõpus kutsuti üles küsimusi esitama, sest saatele tuleb järg/ 6. august 2021 07:11
Mina oleksin tahtnud saate alguses veidi rohkem saatekülalisest teada: kus ta töötab, kas tal on mingi koostöö Eesti arstidega, on ta käinud COVIDi ravi osakondades. Kas on ise mingeid uuringuid teinud long-covidist jm sellist. Jutt oli väga välismaakeskne, möödaminnes mainiti mingite välismaa teadlaste nimesid ja see jäi kõrva, et Saarma ütles: me kõik oleme näinud internetist videosid vaktsiinikahjustuste kohta.
j
Jutt oli válismaakeskne/ 6. august 2021 08:36
sest vaktsiinid on ju ka válismaalt. Minu arvates on hea teada mida vaktsiine tootvad firmad ja teadlased arvavad. Muidugi oleks tore, kui teadlaste hulgas oleks ka eestlasi keda mainida, aga kahjuks pole.
S
@8:36 Siis lüligu end ümber Eesti lainele/ 6. august 2021 11:37
Samamoodi, nagu igaüks võib vaktsiinikahjustuse juhtumist VAERSile teatada, … saab ka Eestis Ravimiametile teatada kõigist kõrvaltoimetest, mille puhul hinnatakse seos vaktsiiniga võimalikuks. https://www.ravimiamet.ee/covid-19-vaktsiini-k%C3%B5rvaltoimetest-teatamise-vorm
e
ei ole tal mingeid saavutusi ette näidata selles vallas, samuti pole tal PhD kraadi./ 10. august 2021 19:51
k
Küsimus/ 6. august 2021 06:39
Kuidas vaktsineerimine mõjutab autoimmuunhaigusega inimesi? Kui immuunsüsteem ei suuda enda ja võõraste rakkude vahel vahet teha ja ründab oma keha rakke. Neid inimesi on palju, sest on teada rohkem kui 80 erinevat tüüpi autoimmuunhaigust.
m
Mia/ 5. august 2021 23:01
Tänan nii saatejuhte kui ka Kadri Saarmat hüsteeriavaba ja sisuka saate ees. Tore, et propaganda pole matnud kôiki enda alla
m
Meeli/ 5. august 2021 18:59
Suurepärane intervjuu, ootan huviga järge. Meile räägitakse vaktsiinide puhul, et need hoiavad ära ka teiste inimeste nakatamise - sellepärast ka lapsi tahetakse vaktsineerida, et saaks koolis käia ja vaktsineeritud lapsed haigust ei levita. Kas vaktsiin hoiab ära selle et kui olen vaktsineeritud, siis ma nakkust edasi ei anna?
v
20. september 2021 00:23
Vaktsiin hoiab ära vaid pika eluea ja paljunemise. Nakkuse edasikandmine ei ole vaktsiiniga seotud. (Minu isiklik arvamus, ei pretendeeri absoluutsele tõele).
a
5. august 2021 18:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
sinusuguste kolleegile... / 6. august 2021 07:41
sa ei ole ilmselt saadet kuulanud, vaid lahmid tühja koha pealt. ta ei ole vaktsiinide vastane. ta räägib, kui vähe on seda teemat uuritud ja kuna ravim koroona jaoks on olemas, siis ... miks seda ei võiks kasutada? sest vaktsiinitööstus tahab oma kätte saada. tark naine, teab mida räägib.