Eesti uudised

ELU MUUTUS HETKEGA! „Pidin minema poodi emale saia tooma ning poolel teel koju hägunes järsku mu nägemine. Hõõrusin silmi ega saanud aru, mis nüüd lahti on.“ (5)

Reti Jõerand, 5. august 2021 09:55

MIGREEN KURNAB: Haigushoo ajal tahab inimene ainult rahu ja vaikust. Fotolavastus.

Foto: Loreen Pulk

„Minul algas migreen 11aastaselt. Ka minu lastel algas umbes samas vanuses. Esmalt tekkisid mu vaatevälja ette täpikesed, millest ma läbi ei näinud. Täpike laienes virvendades nii, et ma 20 minuti pärast enam üldse ei näinud. Pärast nägemise taastumist hakkas pea hullult valutama, nagu saeks keegi aju. Ja siis tuli kähku WCsse oksendama joosta,“ räägib 38aastane Liisa, kes on ligi kolmkümmend aastat võidelnud migreeniga.

Liisal tekib migreenihoog vahel kord kolme kuu jooksul, vahel on aga kuu jooksul lausa viis hoogu. Viimastel aastatel tal valu praktiliselt pole. „Virvendab ära, aga ka siis on peas nagu pinge või vaakumitunne. Vahel algab teine hoog kohe pärast esimese lõppu,“ kirjeldab ta. Liisa kannatab auraga migreeni all: selle puhul tekib hoo alguses silmade ette valge pilvetaoline moodustis, mis segab nägemist ja üha suureneb. Seda moodustist kutsutaksegi auraks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.03.2021
PIINAV PEAVALU? Nüüd saab abiks võtta täiesti uue lahenduse!