Sisuturundus

Latgale – teistsugune sihtkoht puhkuse veetmiseks 

Latgale Turismiamet, 23. august 2021 14:43
Foto: Latgale Turismiameti arhiiv

Latgale on õige koht, kus pühenduda vabade päevade ja puhkuse nautimisele rahulikult ja kiirustamata, taastudes igapäevasest rutiinist ja tundes rõõmu looduse lähedusest.

Latgales ootavad rändureid suurepärased puhkemajad, saunad ja meeldivad terviseprotseduurid, uurivad-selgitavad ekskursioonid ja aktiivne puhkus. Kauni Lubānsi järve lähikonnas asuvas puhkemajas Stikāni saad giidi juhtimisel minna uurima Lubānsi märgala ja Teirumnīki sooraja elustiku mitmekesisust. Puhkemajas Zvejnieki (Kalurid) proovi aga hõrke kohalikest toiduainetest valmistatud roogasid.

Rahulik puhkus ootab sind imelises metsasopis, otse Nirza järve kaldal asuvas puhkemajas Ezerzemes (Järvemaa). Rendi jalgratas ja siirdu meeldivale ringsõidule ümbruskonda. Puhkekompleksis Dzerkaļi naudi aga aktiivset ja ka lõõgastavat puhkust – sõida jetiga ja mõnule saunas.

Puhkekompleks Priežvanagi (Männikotkad) paikneb maalilises kohas, kus lähimad naabrid on kaugel eemal, kuid suurim asustatud koht – Rēzekne, asub vaid 20 kilomeetri kaugusel. Puhkekompleksis saad rentida paate ja suunduda paeluvale paadisõidule, õhtul aga nautida suurepäraseid saunaprotseduure.

Puhkekompleksides Ezerkrasti (Järvekalda) ja Rāznas līcis (Rāzna laht) on ühes kohas olemas kõik: öömaja, kohvik, ujumiskohad, saun, mitmesugune aktiivne puhkus, muuseas ka takistusrada Rāznas priedes (Rāzna männid).

Krāslava kandis peatu aga kämpingus Adamova. Siin on olemas telkimiskohad, majakesed, paadi- ja jalgrattarent koos valmismarsruutidega. Spordiatraktsioonide pargis roni paari meetri kõrgusele ja saa takistusrajal võimas adrenaliiniannus. Pärast korralikku puhkust külasta aga Ratsatalu Klajumi (Väljad) – siirdu ratsaretkele hobuse seljas või hobuvankris, toida ja hellita rahumeelseid loomi ning meki ka hõrke, siinsamas kohapeal valmistatud roogasid.

Ülemdaugava piirkonnas Lielborne mõisas võid peatuda kas tassi kohvi joomiseks või ka mugavates apartemendi-tüüpi numbritubades puhkamiseks, jalutada avaral mõisaterritooriumil ja elegantselt einestada. Kämpingus Daugavas loki (Daugava käärud) puhka aga hubastes majakestes või stiilsetes glämpingutelkides.

Külasta Latgalet – õiget kohta ebatavalise, köitva ja meeldejääva puhkuse veetmiseks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee