Eesti uudised

GALERII | Praam Tõllu parandustöödega soovitakse valmis jõuda 10. augustiks 

Ohtuleht.ee, 2. august 2021 14:51
Praami Tõll pressikonverentsFoto: Grete-Elisabeth Lauri

Esmaspäeval räägiti ajakirjanikele, kuidas edeneb parvlaev Tõllu parandustööd.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas sõnas, et praami parandustööd soovitakse võimalikult kiires valmis saada, loodetavasti 10. augustiks.

Tõllu remonditakse BLRT laevatehases, kus ööpäevaringselt töötab praami kallal 12-15 inimest. Laeval tuleb välja vahetada vööriramp, visiiri kergitavad hüdrosilindrid. Lisaks tuleb välja vahetada kaitserinnatis laeva peateki ääres.

Parvlaev Tõllu õnnetus

Samal teemal

21. juulil poole kolme paiku rammis parvlaev Tõll Kuivastu sadamasse jõudes rampi. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud, küll aga sai kahjustada president Kersti Kaljulaidi auto, mille parandustööd maksis kinni laeva opereeriv TS Laevad.

Ettevõte sisejuurdlus näitas, et õnnetuse ei põhjustanud inimlik viga. “Vaatasime üle kõik meil olevad materjalid seoses parvlaevaga Tõll juhtunud õnnetusega. Nende põhjal saame otsustada, et laeva juhtinud vanemtüürimees tegi enda poolt kõik, et laev seisma saada,“ sõnas pressiteates Tõllu opereeriva TS Laevade juhatuse liikme ja laevandusvaldkonna juhi Guldar Kivro kolmapäeval.

„Kõik viitab sellele, et Tõllu õnnetuse puhul oli tegemist tehnilise rikkega. Milles rike täpsemalt seisnes, seda näitab edasine uurimine,“ kommenteeris Kivro õnnetuse sisejuurdluse komisjoni kolmapäevasest otsusest.

Edasiseks uurimiseks kaasatakse kõiki parvlaeval Tõll kasutatavate seadmete tootjaid.

Õnnetuse hetkel parvlaeva Tõll sillas kõrvalisi isikuid ei viibinud.

Õnnetust hakkas uurima ka Ohutusjuurdluse Keskus. „Parvlaeva Tõll õnnetuse puhul ei olnud tegemist väga raske laevaõnnetusega, kuid õnnetuse kohta seni kogutud andmete ning TS Laevad OÜ-lt saadud informatsiooni põhjal otsustasime siiski algatada ohutusjuurdluse, et selgitada välja laevaõnnetuse asjaolud ja põhjused sh juurpõhjused,“ märkis Ohutusjuurdluse Keskuse juhataja Rene Arikas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee