Eesti uudised

ÜLEVAADE | Millised piirangud hakkavad tänasest kehtima? (65)

Ohtuleht.ee, 2. august 2021 09:24
Munitsipaalpolitsei kontrollib näomaskide kasutamist ühistranspordis.Foto: Martin Ahven

Esmaspäevast, 2. augustist hakkavad kehtima täiendavad piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

Esmaspäevast taastub nina ja suu katmise kohustus ühistranspordis, et vähendada piiratud ruumiga ühissõidukites koroonaviirusega nakatumist. Maski ei pea kandma alla 12aastased lapsed ega siis, kui see pole tervislikel põhjustel või muid olulisi põhjusi arvestades mõistlik.

Samal teemal

Üritustel ja tegevustes, mille eel ei kontrollita külastajate nakkusohutust ehk tõendit vaktsineerituse, läbipõdemise või negatiivse testi kohta, on alates 2. augustist siseruumides lubatud kuni 500 ning õues kuni 1500 osalejat. Seni võib sellistel sisetingimustes toimuvatel üritustel ja korraldatavates tegevustes osaleda kokku kuni 1000 ning välitingimustes kuni 5000 inimest.

Üritustel ja tegevustes, kus tegevuse korraldaja kontrollib kõikide osalejate negatiivset testitulemust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist, jääb kehtima senine kord ning sisetingimustes saab seal osaleda kuni 6000 ja õues 12 000 inimest.

Muudatused puudutavad avalikke koosolekuid ja üritusi, sh konverentse, teatrietendusi, kontserte, kinoseansse, meelelahutusteenuse osutamist, jumalateenistusi, muuseume ja näitusi. Lisaks puudutavad nad sportimist, treenimist, noorsootööd, huvitegevust, huviharidust, täiendkoolitust ja täiendõpet, spordivõistluste ning spordi- ja liikumisürituste korraldamist ning kehtivad ka avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates.

Kauplustes ja teeninduskohtades ning toitlustusasutuste siseruumides kehtivad edasi senised piirangud. See tähendab, et inimeste paiknemisel tuleb arvestada hajutatust ning tagada desinfitseerimisnõuete täitmine. Avalikes siseruumides on maski kandmine soovitatav.

Samal teemal

02.07.2021
GALERII | Pooled ühistranspordiga sõitjad ei kanna maski
01.07.2021
VIDEO | Kersti Kaljulaid, Anne Veski ja Arkadi Popov kutsuvad üles vaktsineerima
30.06.2021
JÄLLE UUED KOROONAPIIRANGUD: ühistranspordis peab kandma maski, piirarvud kehtivad nii üritustel kui ka ujulates ja söögikohtades
30.06.2021
Lutsar: teadusnõukoda ei soovitanud maske ühissõidukites kohustuslikuks teha