Eesti uudised

Nordica läheb esmakordselt oma nime alt liinile (3)

Ohtuleht.ee, 1. august 2021 09:49

Nordica teeb täna oma esimesed regulaarlennud, omades rahvusvahelist lennuettevõtte sertifikaati ja IATA koodi.

Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia

Nordica lennuk stardib esimesele regulaarlennule pühapäeva ennelõunal Tallinnast, et lennata marsruudil Gällivare-Arvidjaur-Stockholm. See on esimene kord, kui reisijad said osta piletid Nordica enda piletimüügi platvormi kaudu.

Nordic Aviation Groupi kuuluv Nordica teeb täna oma esimesed regulaarlennud, omades rahvusvahelist lennuettevõtte sertifikaati ja IATA koodi.

Nordica kommertsjuhi Deepak Ahluwalia sõnul on see kindlasti paljudele ootamatu, et Nordicast on alles nüüd saanud ka Rahvusvahelise Lennutranspordi assotsiatsiooni mõistes lennufirma. „Samas pole see olnud mingi saladus, et varasemalt kasutas Nordica teiste lennuettevõtete piletimüügisüsteeme ja ostis teistelt ettevõtetelt sisse ka lendude opereerimise teenust. Täielik iseseisvumine Poola LOTist ja vajalike võimekuste väljaarendamine ongi olnud umbes viimase aasta areng,“ selgitas ta.

Kommertsjuhi sõnul on praegu suurima potentsiaaliga ärisuund, sest lennufirmad koroonakriisi tingimustes enam ise ebakindla kasumlikkusega liinide avamise riski võtta ei soovi. „Me osaleme veel paljudel Euroopa riikide hangetel ja võitmise korral teenindame liine oma lennukite ja meeskondadega. Sisuliselt on tegu analoogilise mudeliga nagu Eesti saarte ja Tallinna vahelised lennuühendused,“ lisas ta.

Nordica juhatuse esimehe Erki Urva sõnul toimuvad edaspidi nii Nordica tellimuslennud kui ka tulevased regulaarlennud Tallinnast. Juhul kui turg pandeemiast taastub ja Tallinnast lendamise nõudlus vajalikule tasemele jõuab. „Eestist väljaspool toimuvad liinihanked ei vastandu otselendudele Tallinnast. Vastupidi, need annavad meile sissetuleku, mis ei sõltu ei piletimüügist ega lennukite täituvusest,“ selgitas Urva.

2015. aastal asutatud Nordic Aviation Group on kasvanud läbi aegade suurimaks Eesti lennuettevõtteks.