Foto: Robin Roots
Toimetas Keit Paju 31. juuli 2021 11:43

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder tegi reedesel erakonna esimeeste kohtumisel ettepaneku seoses koroonakriisiga kutsuda kokku erakorraline riigikogu istung. Isamaa esimehe sõnul ootab ta, et peaminister Kaja Kallas või tervise- ja tööminister Tanel Kiik leiaksid võimaluse tulla kiiremas korras riigikogu ette.

Arutamist vajab kaos vaktsineerimise korraldamises, valitsuse kavandatavad piirangud ja inimeste erinev kohtlemine piirangute rakendamisel, samuti ka kooliaasta algusega seotud küsimused. „Märtsi keskpaigaks oli Eesti uute nakatunute suhtarvult maailmas esimene ja kui praegune kaos jätkub, siis ähvardab meid sama stsenaariumi kordumine,“ ütles Helir-Valdor Seeder.

„Valitsuse tegevus tervisekriisi ohjamisel on läbi kukkunud igal tasandil. Tegevuskava ja vaktsineerimisplaani olematusele, üldisele korralagedusele ja kindla juhtimisskeemi puudumisele on juhtinud tähelepanu nii Riigikogu komisjonide liikmed kui Riigikontrolli esindajad. Elanike informeeritus vaktsineerimise korralduse kohta on puudulik,“ ütles Seeder.

Isamaa esimehe ettepanekul otsustas riigikogu esimees Jüri Ratas kutsuda kokku riigikogu vanematekogu reedel, 6. augustil, et arutada kujunenud olukorda.