Krimi

LUGEJA VIDEO | Lihulas paiskus külili buss 43 reisijaga, kellest kaks viidi haiglasse tervisekontrolli (78)

Toimetas Annika Erg, 30. juuli 2021 21:20

Reedel kella kaheksa ajal õhtul paiskus Lihulas Tallinna maanteel ümber reisibuss.

Täna kella 20.10 paiku teatati, et Lihulas Tallinna maanteel sõitis Lux Expressi buss teelt välja ja vajus küllili, sõnas politsei pressiesindaja Elis Marii Viltsin.

Bussi juhtinud 45aastasel mehel puudusid joobetunnused.

Bussis oli õnnetuse hetkel 43 inimest, kellest kaks viidi haiglasse tervisekontrolli, ülejäänud reisijad toimetas politsei Lihula Olerexi asendusbussi ootama.

Kiirus oli õnneks väike

„Täna kell 17.55 Kuressaarest Tallinna suunal väljunud buss sattus kell 20.06 õnnetusse. Õnnetus juhtus Lihulasse sissesõidul vahetult pärast seda, kui buss oli keeranud Lihulat läbivale kitsale Tallinna maanteele. Sadas tugevat vihma, mis oli teeolud äärmiselt raskeks muutnud. Juhi sõnul kaldus buss tee servale ja kuna teepeenar oli kitsas, siis paiskus see küljele. Bussi kiirus oli enne õnnetuse toimumist 22 km/h,“ selgitas juhtunut Lux Expressi juhatuse liige Ingmar Roos.

Roosi sõnul ei saanud 43 reisijast ükski tõsiseid vigastusi. Kaks reisijat toimetas sündmuskohale kutsutud kiirabi järelkontrolli ja ülejäänud reisijate vigastused piirdusid kriimustustega.

„Pärast plaasterdamist toimetati nad Lihula Olerexi tanklasse neile järele saadetud bussi ootama. Abibuss jõudis kohale kell 21.30 ja võttis reisijad Tallinna toimetamiseks peale. Koos reisijatega õnnestus abibussile ümber paigutada ka nende pagas,“ sõnas Roos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee