Krimi

Prokurör vaidlustas Tarraste kohtuotsuse, kaitsja peab nõutud eluaegset vangistust liiga karmiks  (13)

Siim Randla, 31. juuli 2021 10:05

Prokurör taotleb läinud suvel Lihulas kaks inimest surnuks tulistanud Mikk Tarrastele (pildil) Tallinna ringkonnakohtus eluaegset vangistust, mis kaitsja kinnitusel oleks aga liiga karm karistus.

Prokurör vaidlustas Pärnu maakohtu otsuse, millega läinud suvel Lihulas kaks inimest surnuks tulistanud Tarrastele mõisteti 20 aastane vangistus. Aprillis toimunud istungil küsis prokurör Tarrastele eluaegset vanglakaristust, kuid seda siiski ei määratud. Nüüd on prokurör esitanud Tallinna ringkonnakohtule apellatsioonkaebuse, samuti kannatanud.

Tarraste kaitsja, vandeadvokaat Rünno Roosmaa sõnul on apellatsioonis nõutav karistus liiga karm. Maakohtu otsus on põhjendatud, leiab ta. Kaitsja on Tarrastega vanglas kohtununud ja kohtuasja arutanud.

Kahjude osas on senine seisukoht, et selles osas suure tõenäosusega vastuväiteid ka ei tule, seda enam, et kahjude hüvitamine on karistust kergendavaks asjaoluks, lisas kaitsja.

Samal teemal

21.05.2021
KAS LIHULA TAPJA KARISTUS OLI LIIGA LEEBE? Õigusteadlane selgitab, miks Mikk Tarrastele ei määratud eluaegset vangistust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee