Krimi

Kinnipeetav käis raadiouudise pärast kohut (6)

Siim Randla, 31. juuli 2021 08:42

Illustreeriv foto.

Foto: Mari Luud

Kohtule massiliselt kaebusi – nende hulgas Tallinna linnapead, sõjaväekalmistut ja koroonapandeemiat puudutavaid – esitanud kinnipeetav pöördus nüüd kohtusse raadiouudise pärast, kus teavitati riigis ära visatavast 168 tonnist toiduainetest.

Kaebuses taotles ta Eesti Rahvusringhäälingult, kes haldab Raadio 4 toimetust, vabanduse palumist ja kahju hüvitamist – kaebuse järgi desinformeerib raadiojaam Eesti riigi venekeelset elanikkonda. Nimelt oli raadiojaamas 27. mail uudis, et riigis visatakse ära 168 tonni toiduaineid ja sellega tekitatav kahju on 164 miljonit eurot, mis olevat kaebaja meelest vale. Kohus tagastas kaebuse kaebeõiguse puudumise tõttu, samuti põhjustel, et kaebusega on kaitstava õiguse riive väheintensiivne.

Kaebaja on alates jaanuarist esitanud ainuüksi Tallinna halduskohtule 101 kaebust. Sealhulgas on ta vaidlustanud tegevust sõjaväekalmistul; taotlenud rahvusringhäälingult ja terviseametilt kahju hüvitamist seoses koroonaviiruse „võltspandeemiaga“; taotlenud Tallinna linnalt, et too piiraks ajalehes Pealinn Tallinna linnapea kajastamist; taotlenud õiguskantslerilt kahju hüvitamist, kuna õiguskantsleri veebilehel on liiga vähe venekeelseid uudiseid. Sealjuures ei kajasta kohus Tallinna vangla vastu esitatud kaebusi. Ringkonnakohtule on kaebaja sel aastal esitanud 42 erinevat kaebust, millest enamik on määruskaebused.

Samuti on ta esitanud kaebusi Harju maakohtu vastu seoses kätepesu, ühekordsete joogitopside ja lõunasöögiga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee