Seisukoht

Seisukoht | Kas vaktsineerimine on ikka vabatahtlik? (41)

Reti Jõerand, suvereporter, 31. juuli 2021 20:44

Foto: Martin Ahven

Kui esimene laadung koroonavaktsiini Eestisse jõudis, arvasin ma, et see on kindlasti vabatahtlik. Kui tunnen muret oma tervise pärast, siis lasen seda teha, aga kui ma seda vajalikuks ei pea, siis ei juhtu minuga ka midagi. Nagu teiste vaktsiinidega, on meil vaba voli otsustada, kas teha süst ära või mitte.

Jah, meil on siiamaani kõigil õigus otsustada, kas lasta end kaitsepookida või mitte. Kuid kui ma otsustan seda mitte teha, siis pean arvestama sellega, et mind ootab ees diskrimineerimine. Räägitakse ju, et kolmanda laine ajal jäävad asutused avatuks ainult neile, kellel on ette näidata digitõendi QR-koodikene. Ette võib tulla olukord, et mõnes töökohas esitatakse töötajale ultimaatum: kui tahad jätkata, siis pead vaktsineerima.

Mul tekibki küsimus, et kust otsast on siis vaktsiin vabatahtlik, kui minu tahet murtakse eluliselt oluliste vahenditega? Pean valima, kas teen vaktsiini või jään ilma näiteks töökohast ja püsivast sissetulekust. Kas teen vaktsiini või pean leppima, et uue laine ajal võin ainult kodus istuda. Ehk mul on ainult vabadus otsustada, kas tahan silmitsi seista negatiivsete tagajärgedega, mis kaasnevad, kui ennast ei poogi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee