Eesti uudised

Sotsiaalkindlustusameti spetsialist autistidele ehitatud küla segastest rahaasjadest: vaatame toimuvat kurvalt pealt ja laiutame käsi (2)

Kadri Kuulpak, Priit Pärnapuu, 29. juuli 2021 15:57

SEGASED SÕNUMID: Sotsiaalkindlustusametile on Liikva Päikesekodu öelnud, et 25 000 euro tasumine on vabatahtlik. Helen Tähtvere ütleb, et riigi pakutav teenus peaks olema tasuta.

Foto: Loreen Pulk

Õhtuleht kirjutas kolmapäeval, kuidas märtsis valminud autistlikele noortele ehitatud külla pääsemiseks tuleb tasuda 25 000 eurot, ja kuigi lepingute järgi peaksid pered lahkumise korral raha tagasi saama, ootavad nad juba mitu kuud. Sotsiaalkindlustusameti spetsialist Helen Tähtvere laiutab käsi ja ütleb, et tal on peredest kahju, aga amet ei saa sekkuda pere ja küla vahel sõlmitud kokkulepetesse.

Autistlikele noortele ehitatud Liikva Päikesekodu on sotsiaalkindlustusameti (SKA) erihoolekande ja rehabilitatsiooni talituse juhi Helen Tähtvere meelest ideena suurepärane algatus. „Liikvaga suhtlemine ja asjaajamine on meil kui ametil aga olnud keeruline. Oleme pidanud väga palju tähelepanu pöörama eksimustele ja aspektidele, mis ei vasta päris tõele,“ räägib ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.08.2021
SEGASED LOOD ILUSA FASSAADI TAGA | Pere hageb uhiuut autistlikele noortele ehitatud küla. Nördinud ema asutuse loojale: „Tee oma rahaasjad korda!“