Poliitika

Jüri Ratas võib esitada presidendi kandidaadiks akadeemik Tarmo Soomere (172)

Ohtuleht.ee, 29. juuli 2021 09:00

Tarmo Soomere.

Foto: Heiko Kruusi

Riigikogu esimees Jüri Ratas kutsus reedeks parlamendierakondade esimehed kohtumisele, et tutvustada neile järgmise presidendi võimalikku kandidaati. ERR-i andmetel plaanib Ratas esitada neljale parteijuhile teaduste akadeemia presidendi Tarmo Soomere nime, kes on juba varasemalt teatanud nõusolekust kandideerida järgmisest riigijuhiks.

Soomere nime on erakondade vahel kombatud, kinnitas uue riigipea otsingutega kursis olev poliitik. „Tema nimi ei peaks parlamendierakondade esimeestele üllatusena tulema,“ ütles ta.

Teine poliitik, kellega ERR vestles, tunnistas, et Soomere võib osutuda kandidaadiks, „kellel on mitte rohkem pooldajaid, vaid vähem vastaseid“.

Ratas ja peaminister Kaja Kallas, Reformierakonna esimees, on seni saanud riigipeaks kandideerimise ettepanekule eitavad vastused endiselt kaitseministrilt ja nüüdselt suursaadikult NATO-s Jüri Luigelt, üleminekuvalitsuse justiitsministrilt ja vandeadvokaadilt Jüri Raidlalt, Eesti Panga endiselt presidendilt ja praeguselt peaministri majandusnõunikult Ardo Hanssonilt ning veel mitmelt võimalikult kandidaadilt.

Samal teemal

27.07.2021
PRESIDENDIKARUSSELL JÄTKUB: ajakirjandusse lekib ridamisi nimesid, kuid nimede omanikud ei tea sellest midagi
26.07.2021
Reformierakonna presidendiarutelust käis läbi akadeemik Mart Saarma nimi
22.07.2021
POLEGI IHALDUSVÄÄRNE AMET? Poliitikud kimpus pepside presidendikandidaatidega