Kubandukeksuse T1 vaateratta paigaldus.Foto: Martin Ahven
Äripäev, Ohtuleht.ee 28. juuli 2021 17:42

Tallinna Moekombinaadi pankrotihaldur Indrek Lepsoo avaldas täna enampakkumise T1 kaubanduskeskuse ostmiseks, alghind on 85 miljonit eurot, kirjutab Äripäev.

Ettevõte müüakse koos ettevõttesse kuuluvate ja ettevõtte majandamisega seotud ja selle majandamist teenivate asjade, õiguste ja kohustustega, muuhulgas ettevõttega seotud lepingutega, mille osas tuleb muuhulgas arvestada, et keskuse suurim võlausaldaja on Lintgen Adjacent Investments S.a.r.l, kellel on varale hüpoteek summas 84,5 miljonit eurot.

Enampakkumisel osalemiseks tuleb tasuda tagatisraha pool miljonit eurot, enampakkumine algab 30. augustil ning kestab 20. septembrini.

Artikkel täismahus Äripäevas.

Õhtuleht kirjutas aprillis, et T1 kaubanduskeskus läheb pankrotti. Riigikohus ei võtnud T1 kaubanduskeskuse omaniku Tallinna Moekombinaadi määruskaebust menetlusse, mis tähendab, et T1 omanik on püsivalt maksejõuetu.

AS-i Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv AS Tallinna Moekombinaat (TMK) vaidlustas Tallinna ringkonnakohtu määruse, millega otsustati jätta rahuldamata TMK ja selle kolme võlausaldaja määruskaebused, milles vaidlustati Harju maakohtu määrus lõpetada AS-i Tallinna Moekombinaat saneerimismenetlus.

Riigikohus otsustas jätta määruskaebus menetlusse võtmata ning seega jõustus saneerimismenetlust lõpetav kohtumäärus, teatas Pro Kapital börsile. 

Ilma saneerimismenetluseta ei olnud AS Tallinna Moekombinaat suuteline oma kohustusi täitma ja muutus püsivalt maksejõuetuks. 

TMK plaanis jätkata igapäevase majandustegevusega kuni ajutise halduri nimetamiseni, tehes seda avatult kohtu ja võlausaldajate suhtes, et parimal moel säilitada nii ettevõtte kui vara väärtust.

Seejärel oli T1 Mall of Tallinn keskuse tegevuse jätkamine pankrotihalduri ja võlausaldajate otsustada.

AS Pro Kapital Eesti (TMK emaettevõte) kannab pankroti väljakuulutamisel kahju maksimaalselt 26,4 miljonit eurot, sh on laen summas 22,2 miljonit, intressid summas 3,7 miljonit ja tasumata arved summas 0,5 miljonit eurot.