Eesti uudised

PILTUUDIS | Peaminister Kaja Kallas sai koroonavaktsiini (75)

Toimetas Keit Paju, 28. juuli 2021 17:27
Foto: Facebook: Kaja Kallas

Peaminister Kaja Kallas teatab ühismeedias, et sai kolmapäeval kätte koroonavaktsiini.

Põhjus, miks Kallas senini vaktsineerimata oli, tulenes sellest, et ta on Covid-19 haiguse läbi põdenud.

„Neil, kes on koroonaviiruse läbi põdenud, soovitavad perearstid vaktsineerida pool aastat pärast läbipõdemist,“ selgitab Kallas. „Mul ongi see pool aastat märkamatult täis saanud ning käisin täna Ida-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimas. Kaitsev süst käes!“ rõõmustab ta.

Kallas märgib, et broneeris aja vaktsineerimiseks digilugu.ee veebilehel. „Tallinna piirkonnas oli valida sadade vaktsineerimisaegade vahel. Samasugune valik peab olema aga kõigis Eestimaa piirkondades, lisaks peab olema võimalik vaktsineerida ka aega broneerimata, endale mugavas paigas. Töö selle nimel peab Eestis saama sisse uue hoo. Juba viie nädala pärast algab kool,“ nendib Kallas.

Kallas lisab, et vaktsineerima peaks minema kõik alates 12. eluaastast. „Euroopa Ravimiamet on kinnitanud, et mRNA vaktsiinidega on lubatud kaitsta juba alates 12aastaseid. Sügis on lähemal, kui keset ilusat suve mõelda tahaks. Ligi 553 000 eestimaalast on juba täielikult vaktsineeritud ning üle 627 000 eestimaalast saanud vähemalt ühe vaktsiinidoosi. Kui kohe praegu vaktsineerite, jõuate samuti nii lastele kui ka endale sügise alguseks kaitse saada. Olge terved ja hoitud ning palun vaktsineerige!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee