COVID-19 testimine.

Foto: Tiina Kõrtsini
Anita Algus 28. juuli 2021 20:10

Mullu aprillis pani äsja pettuses ning dokumentide võltsimises süüdi mõistetud arst oma Göteborgi kliinikus püsti koroonaviiruse kiirtestla. Arst andis mitmel korral välja reisidokumente patsientidele, kelle Covidi-testi tulemus polnud negatiivne.

Kõnealuses kliinikus jõuti kokku teha 120 koroonatesti, millest seitset prokuröri sõnul kunagi ei analüüsitudki, vahendab SVT Nyheter. Kliinik pakkus testitulemusi kõigest kahe tunniga. Eelkõige oli teenus mõeldud neile, kes tahtsid riigist välja reisida ning selleks tõendit saada. Kaks tundi tundus analüüside tegemiseks, mis pole kiirtestid, peaaegu võimatu ning kliendid ja konkurendid hakkasid skeemitamist kahtlustama juba varakult.

Göteburgi maakohus leidis, et kõnealune arst on tõesti negatiivset testitulemust ootamata reisidokumente allkirjastanud ning ütlusi andes valetanud. Arst eitab senini, et midagi valesti tegi.

See juhtum pole ainus koroonatõendite võltsimisjuhtum Rootsis. Mullu oktoobris paljastas SVT Nyheter teisegi skeemi, samuti Göteburgis. Oktoobris pihtide vahele võetud kliinikus ei oodatudki õigeid tulemusi, vaid kirjutati tõendid välja kohe pärast testi võtmist. Aftonbladet teatas tänavu juunis, et Stockholmis jagati negatiivseid koroonateste rohkem kui 100 000 inimesele ilma et keegi oleks neilt võetud proove analüüsinud.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

millal 29. juuli 2021 08:05
meil synlabi arst hr. Naaber kinni pannakse? Mulle pani positiivse, kuid haige ma polnud. Asjad seal kaugel sellest, et korras oleks.
Tegemist on 28. juuli 2021 23:25
Rootsiga see ongi pätiriik imestada pole midagi
vähemalt 29. juuli 2021 08:07
pätt saadi kätte. Meil tegutsevad süüdimatult edasi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS