Eesti uudised

Prokuratuur lõpetas mitu kuud last juhtmega peksnud inimese süüasja (18)

LISA KOMMENTAAR

Imelik kohus 28. juuli 2021 14:47
"Rasket tagajärge ei tekitanud". Kas kohtunikud vajaksid ISE SELLIST PEKSMIST, ET NEILE JÕUAKS ÜLEMISELE KORRUSELE KOHALE, MIDA SELLUNE JUHT MEGA PEKS MINE võib tekitada? Seda enam veel LAPSELE!!!!!!!!!!!!!!! MIS MÕTTES EI TEKITANUD, KUI VEIDI varem samas artiklis oli kirjas, et JUST TEKITAS KEHAVIGASTUSI JA VALU!!!!!!!!!!!!? KAS kohtunikel endil ei ole lapsi, et nad nii hoolimatult suhtuvad selle lapse kannatustesse?! See on ju l a pse j a oks TRAUMA, MIS KÄIB TEMAGA TERVE ELU KAASAS, TEKITAB HALBU UNENÄGUSID, DEPRESSIOONI JA ÄREVUSHÄIREID!!!!!!! Ja mis psühholoog sellest arvas?!
Põliseestlane, ekre vaija 28. juuli 2021 12:02
Need on konservatiivsed pereväärtused. Liberitel mitte sekkuda! Naiste ja lastepeks on osa konservatiivsest elustiilist. Töö on rumalatele, õige mees joob poetaga, kirub valitsut, peksab, elab toetustest ja mustalt saadud invapensionist!
Ahahh 28. juuli 2021 11:51
Inimese? Ei selline olend, kes last juhtmega pekdab, ei ole küll inimene. Küll aga on tal sugu, naine või mees, ema/isa, ema/isa elukaaslane, kasuvanem. Miks seda infot kirjas pole?
Tavaline asi 28. juuli 2021 11:42
''Kasuisa'', - kes muu? ..... ema järjekordne 'silmarõõm' tema õnneotsingutes, kes möödaminnes 'kasvatab' ka võõraid lapsi.
. 28. juuli 2021 12:34
Ja miks siis omad isad kodus ei ole? Käivad küla mööda 'silmarõõmudeks'?
Tõesti!? 28. juuli 2021 10:29
Milleks meil siis lastekaitseseadus siis üldse on? Kui asi juba kohtuni jõudis, siis pidi asi ikka hull olema! Kaldun arvama, et tegu oli üksikema uue mehega, kellel teatud ajaperioodil lasti nii käituda... Lastele jääb eluks ajaks trauma, vahet pole, kes neid kuritarvitas. Artikkel ei kajastatud seda, kas lastele abi osutatakse. Lapse füüsiline karistamine on seadustega keelatud, sama on vaimse terroriga...
Ahsoo 28. juuli 2021 10:46
Lasti nii käituda? Ühesõnaga mees ei ole süüdi, et peksis, vaid naine, kuna ei takistanud, ei valvanud, ei keelanud? Aga kui peksis oma isa, kas siis kõik korras, või hoopis ema süüdi?
Hm!? 28. juuli 2021 09:44
Sugu ei mainitud ja karistusest pääses- siit võib järeldada, et tegemist ei olnud mehega.
Mall 28. juuli 2021 09:43
Mis karistus see jälle on, õudne hakkab, poputatakse ja poetakse.

Haltuura 28. juuli 2021 09:28
Kahjuks on asjaolud lahti kirjutata, ehk lugu on haltuura.
Kodanik 28. juuli 2021 08:55
Puhta pees on ikka eesti õigussüsteemi, kui ikka lastepeksjal soovitatakse arsti poole pöörduda, sest prokuratuur ei leidnud asjas kuirteo kooseisu. Prokuratuur, pöörduge psühhiaatri poole, teil on abi tarvis.
to Kodanik 28. juuli 2021 09:40
Imelik küll, tavaliselt peetakse sellist käitumist ikka kommenteerijate poolt 'korralikuks kasvatuseks ja lapsest hoolimiseks'.
e. 28. juuli 2021 09:46
Kui kirjutada PEKSMISEST, on sul õigus. Aga jonnimise ja vihuti sõbakuulmatuse eest rihmaga paar sirakat mööda sääri on kasvatamine, mitte peks. Muidugi on oluline, et last nuheldi vaid asja pärast, mitte meelevaldselt. Meelevaldne verbaalne karistus (sõim) on suurem kuritegu kui mittevigastav füüsiline karistus järjekindla vastuhaku eest. Tegelikult on üllatav, et prokuratuur võis samuti arvata. Teise versioonina olen kuulnud, et lapselööja võis olla nt. refi prominent. Hahaa! See olnuks konservatiividele sama suur kingitus nagu liberaadile miski ekrelase hobuselugu.
to e. 28. juuli 2021 09:56
Nii, et lapse rihmaga löömine on siis ikkagi väga tore, õige ja kasulik asi. Ehk seame sellise 'kasvatamise' töökohtadel ka sisse, käskkirja andmise asemel näiteks? VõI mis vanuseni see rihmaga 'mittepeksmine' kasvatuslik on? Või mis vanusest alates? Kas juba aastasele rihmaga sähmakas? Seni kuni vastu jaksatakse hakata või laps araks, kartlikuks, kättemaksuhimuliseks, vihkavaks olendiks on 'mittepekstud'? Peale sõimu ja 'mittevigastava füüsilise karistuse' on olemas ka normaalne kasvatus, mida mõned vanemad lihtsalt ei suuda, ei oska, ei viitsi harrastada.
Jah 28. juuli 2021 10:18
Mittevigastav? Tähendab, kui jälgi ei jää, siis on kõik korras.
e. 28. juuli 2021 21:54
To to e.: Võimalik, et räägime eri asjadest. Sõnades on tihti liiga ebatäpsed. Artiklis kirjeldatud loo varem avaldatud detaile ma ei tea aga juriidiliselt saab 'kehavigastuseks' lugeda ka 1-2-te klassikalist kasevitsavorpi kintsul. Täpselt samamoodi nagu leidub füüsilise karistusega liialdajaid (keda ma ei õigusta), leidub alareageerijaist vabakasvatuse fanaatikuid, kelle järeltulijad käituvad kogu ülejäänud maailma eest klaasseinaga kaitstud supermanidena. Taolistest tuleks ka hoiatusartikleid kirjutada. Või siis olla järjekindel ning nõuda ka politsei asendamist jutunaiste/läbirääkijatega.
Ahsoo 28. juuli 2021 08:53
Ja ongi kõik või.Kui hea on vägivallatsejate elu Eestis.
Jah 28. juuli 2021 08:14
peale selle püüdis süüalune kärbse kinni ja tahtis kärbse ära süüa.