Eesti uudised

Jaanus Karilaid: Kaja Kallas katkestas puhkuse asjata (87)

Ohtuleht.ee, 27. juuli 2021 21:04

Jaanus Karilaid

Foto: Teet Malsroos

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid arvab, et peaminister Kaja Kallas poleks pidanud end vaktsineerimisprotsessi ette rakendama.

Kallas teatas teisipäeval, et katkestab puhkuse, kuna vaktsineerimise korralduses on leitud tõsiseid probleeme. Ta kutsus vaibale ka tervise- ja tööminister Tanel Kiige.

„Nüüd loodab Kaja kiirtalgu korras end rakendada vaktsineerimisprotsessi ette. Ka siin ta eksib. See töö on kollegiaalne ja kõiki tõrkeid saab tegelikult lahendada kabinetiistungil. Tänased kitsaskohad ei saa olla peaministrile üllatuseks,“ ütleb Karilaid ja lisab: „Vaktsineerimise tempo on tegelikult tõusnud. Viimasel nädalal tehti üle 22 000 esmase vaktsiinisüsti ja ligi 21 000 teist doosi. Vaktsineeritute arv kasvas kiiremini kui ühelgi varasemal juulikuu nädalal. Kokku on Eestis tehtud üle 1,1 miljoni kaitsesüsti ja töö käib.“

Karilaid toob välja, et vaktsineerimiskohti on juurde tulnud – kaubanduskeskused, apteegid, vaktsineerimise bussid ja eelregistreerimata vaktsineerimispunktid.

„Tervisevaldkonnas tehakse üle Eesti palju tööd inimeste tervise kaitsel, aga pandeemia tõkestamiseks peab pingutama kogu valitsus. See pole koht, kust noppida poliitilisi punkte,“ arvab Karilaid.

Samal teemal

27.06.2021
RIIGIKONTROLÖR ANNAB TULD! Vaktsiine on, aga reaalne vaktsineerimisplaan lonkab mitut jalga. Kallas: katkestasin puhkuse, sest olukord on lubamatu!