Eesti uudised

Reformierakonna presidendiarutelust käis läbi akadeemik Mart Saarma nimi (62)

Delfi, Ohtuleht.ee, 26. juuli 2021 23:03

Mart Saarma

Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia

Esmaspäeva õhtul toimus Reformierakonna fraktsiooni virtuaalne koosolek, milles arutati võimalikke presidendikandidaate.

Delfile teadaolevalt on aruteludest läbi käinud hulk ühiskonnale olulisi isikuid, ühe värskema mõttena tuli arutusele plaan teha ettepanek akadeemik Mart Saarmale.

Saarma jättis aga otsad lahtiseks, tunnistades, et vestlusi on olnud, ent konkreetset pakkumist talle tehtud pole.

Seda, et vestlused on siiamaani algusfaasis, näitab ka asjaolu, et ehkki koalitsioonil pole koos piisavalt hääli, et president riigikogus ära valida, ei ole võimupartnerid käinud ka konkreetsetele kandidaatidele opositsioonist toetust otsimas.

Samal teemal

Delfi andmeil tulid Reformierakonna fraktsiooni koosolekul kandidaadi kandidaatidena esile veel haridustegelane ja teadlane Alar Karis, akadeemik Tarmo Soomere ja majandusekspert Raivo Vare.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Fraktsiooni esimees Mart Võrklaev rääkis „Aktuaalsele kaamerale“, et presidendikandidaadis esmaspäeva õhtul kokku ei lepitud. Tema sõnul andis Kaja Kallas ülevaate sellest, kuidas on kandidaatide leidmiseks läbirääkimised läinud ning arutati ka erinevaid nimesid.

„Aga kuna eesmärk on riigikogus vähemalt 68 saadiku poolt president ära valida, siis tuleb kokku leppida koalitsiooni ja opositsiooni üleselt ja täna töö selle nimel käib, et see kandidaat nii leida. Seetõttu avalikult nimedest rääkida on veel vara. Nimedega saab välja tulla siis, kui selline ühine kandidaat on olemas,“ rääkis Võrklaev.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee