Eesti uudised

Mereteadlased uurivad: tundmatu elukas ehmatas Pärnumaa rannalisi (11)

Siim Randla, 27. juuli 2021 05:49
Fotol on Pärnu lahes elav krabi. Foto: Jonne Kotta

Mereteadlased uurivad Pärnumaal Valgerannas olnud juhtumit, kus suplejaid võisid häirida kas vesikirbud või rändkrabi noorloomad.

Juhtumist teatas teadlastele inimene, kelle pere käis Valgerannas ujumas. Ühel hetkel tekkis lapsel sügelus, mis meenutas klaasvilla torkimist, ning tema kehalt ja pükstelt leiti pisikesi olendeid. Tartu ülikooli mereteadlane Jonne Kotta ütleb, et nad pole seda looma korralikult mikroskoobi all saanud vaadata, mistõttu on veel mitmeid spekulatsioone üleval.

Välimuse järgi võib see loom olla vesikirp – kandidaatideks sobivad nii kohalikud kui ka tulnukliigid, või siis krabi noorjärk, kes ujub vees ringi. Kuna ilmastikuolud muutuvad kiiresti, siis vaid pool päeva hiljem sama kohta külastanud Kotta proovidesse loom paraku enam ei sattunud. Nii ehk teisiti need loomad inimesi ei ründa ega ole ka muul moel ohtlikud. Ujujad võivad olla rumalale krabinoorele lihtsalt suurepärane aluspind, millel teiste kiskjate eest varjuda.

„Kui lugeja peaks midagi sarnast Pärnu lahest leidma, siis oleme tänulikud, kui saate neid loomakesi väikses koguses alkoholis säilitada (sobib viin/piiritus/brändi) ning meile oma leiust teada anda, sõnas Kotta Õhtulehele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee