Eesti uudised

Hiidlased saavad paariks päevaks parvlaeva tagasi, ent jäävad nädalavahetusel uuesti ilma (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 26. juuli 2021 14:54

Regula naaseb kolmeks päevaks Virtsu-Kuivastu liinile, et nädalavahetusel seilab taas mandri ja Hiiumaa vahel.

Foto: Teet Malsroos

Mandri ja saarte vahelist parvlaevaühendust korraldav TS Laevad teatas, et parvlaev Tiiu naaseb Rohuküla-Heltermaa liinile ning Regula hakkab taas seilama Virtsu-Kuivastu vahel. Hiidlaste rõõm jääb aga üürikeseks.

Öösel vastu reedet toimub aga taas vahetus ning hakkab kehtima lõppenud nädalavahetusel olnud kord – Tiiu suundub Saaremaa liinile ning Regula Hiiumaa liinile.

Samal teemal

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul sündis otsus suursaarte turismi, kohalikke kui ka ettevõtlust silmas pidades. „Nädala keskel on suuremad Laevad Rohuküla-Heltermaa liinil vajalikumad kui Kuivastu-Virtsu liinil, sest selliselt saab toimuda mõlema saare kaubavedu suuremate kahjudeta,“ teatas Randveer pressiteates.

Ta lisas, et Tiiu kui suurem laev on hädaavajalik sõitma nädalavahetuseti Virtsu-Kuivastu liinil, sest Saaremaa ja mandri vahel liigub reedest pühapäevani oluliselt rohkem reisijaid kui Hiiumaale. „Küll aga lisame nädalavahetusel Hiiumaale reisimiseks mõlemal suunal täiendavaid väljumisi, millele saab reisi ette broneerida. Kinnitame ka, et igal päeval viime üle kõik soovijad, kedagi laevast maha ei jäeta. Usume, et selline lahendus on antud olukorras kõikidele osapooltele parim,“ lausus Randveer.

Reisijate teenindamine toimub tavapäraselt, mis tähendab, et pääs soovitud reisile on tagatud varasemalt ette ostetud sõiduki e-piletiga. Hea on suursaartele reisida ka liinibussiga või lennukiga.

Pühapäeva, 1. augusti öösel vastu esmaspäeva suundub parvlaev Regula tagasi Saaremaa liinile ning Tiiu Hiiumaa liinile.

TS Laevade parvlaevaga Tõll juhtus 22. juulil õnnetus, mille tõttu on laev Virtsu-Kuivastu liinilt eemal tõenäoliselt 10. augustini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee