Eesti uudised

Veebis algselt avaldatud 28.07.2021 kell 20.30

SEGASED LOOD ILUSA FASSAADI TAGA | Pere hageb uhiuut autistlikele noortele ehitatud küla. Nördinud ema asutuse loojale: „Tee oma rahaasjad korda!“ (8)

Kadri Kuulpak, Priit Pärnapuu, 3. august 2021 08:21
Foto: Kollaaž: Loreen Pulk

Märtsis valminud vaimse alaarenguga noortele ehitatud külla pääsemise hind on kõrge: 25 000 eurot. Külast lahkuvad perekonnad peaksid lepingute järgi raha tagasi saama, kuid ootavad juba mitu kuud. Üks pere pöördus kohtusse ja sama kaalub teinegi pere. Sotsiaalkindlustusamet vaatab toimuvat kurvalt pealt ega saa neid kuidagi aidata. Mis toimub Tallinna külje all Liikva Päikesekodus?

„Aja märk on see, et puudega inimesed peavad elama kuskil peldikus. Tegelikult see ju nii ei ole. Keegi meist ei taha peldikus elada,” selgitab autistliku poja isa Janno Kell Liikva Päikesekodu rajamise tagamaid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.08.2021
AUTISTIDE KÜLA SATTUS OHTU! Asutaja skeemitab raha juurde: omavalitsused maksavad liiga vähe! Harku vallavanem protestib: hiilivalt küsitakse aina üht, teist ja kolmandat
29.07.2021
Sotsiaalkindlustusameti spetsialist autistidele ehitatud küla segastest rahaasjadest: vaatame toimuvat kurvalt pealt ja laiutame käsi
20.10.2018
Autistist last kasvatav endine suusataja Silja Suija: ühiskonnas temal kohta pole