Eesti uudised

NALJAD, KATSED, VIDEOD! Õpetajageeniga Joana: „Vahepeal mõtlen, et õpilastel on veidikene kopp ees, et ma kogu aeg skeemitan ja leiutan.“ (3)

Anita Algus, 29. juuli 2021 16:21

IGAÜKS ON SPETSIALIST? „Mind kriibib, et kuna me kõik oleme koolis käinud, siis kõigil on selle kohta oma arvamus. Kõik arvavad, et nad on hullud spetsialistid. Kui läheb mingiks diskussiooniks, siis kes kõvemini karjub, saab sõna,“ kurvastab Joana, et kisajatest paljud pole tegelikult hariduse valdkonnast.

Foto: Maria Kilk

Keemiaõpetaja Joana Jõgela (28) pühendumust ja sära on lausa lust vaadata. „Paljud mu tuttavad, kes ei tea, et ma õpetaja olen, imestavad, kui teada saavad,“ pajatab Joana. Õpetajaamet on aga kutsumus, millega ollakse justkui abielus. Sellest ei saa Joana sõnul isegi suvel eriti pausi teha.

Joana tõdeb, et õpetajaks jääb ta ka suvel. „Sellest pääsu pole,“ ütleb ta. „Lugesin raamatut “Optimisti teekond tulevikku“. Seal oli lõigukene süsihappegaasist, et kuidas ta kasvuhoonegaasina meid mõjutab. Seal oli juures ka, et seda on katseliselt nii lihtne teha, et tee umbes nii, nii ja nii. Seepeale pidin muidugi minema oma temperatuuriandureid katseklaasidesse toppima ja saingi üheksandale klassile katse.“ 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.08.2021
Toomas Jürgenstein | Koolikiusamine ja presidenditool
23.07.2021
ÕPETAJAGA MON REPOS’S: kas pedagoogi päevapalga eest saab Mailis Repsi juubelipeo paigas kõhu täis? „Sünnipäeva siin pidada ei kannata!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee